8 питань, які варто задати мамі в дитячому садку – Hochu.ua
План дій від експертки, яка точно знає, про щшо говорить
Коли батьки вперше відправляють свою дитину до дитячого садка, вони зазвичай відчувають значний стрес. По-перше, виникає сумнів: чи не занадто рано вони зробили цей крок? По-друге, мама і тато завжди хвилюються, як їхній малюк пристосуватися до нових обставин. Проте це далеко не вичерпує всі питання, які можуть і повинні виникати у батьків у цей важливий момент.
Учасниця шоу "Супермама", експертка та засновниця мережі дитячих садків HELLO KIDS Юлія Кичила поділилася важливими порадами щодо питань, які варто обов'язково поставити адміністрації. Ці рекомендації вона висловила в ексклюзивному інтерв'ю для HOCHU.ua.
До вашої уваги -- 8 запитань, які має поставити у дитячому садочку кожна мама.
Для того, щоб дитина потрапила у садочок, батькам потрібно написати заяву, надати копію свідоцтва про народження та медичну довідку про стан здоров'я дитини. Але завжди можуть виникнути нюанси, тому уточніть необхідний перелік документів у закладі який ви обрали. У приватних садочках батьків також можуть попросити підписати договір.
Приватна територія, до якої не мають доступу сторонні люди - великий плюс закладу. Коли під час прогулянки всі виходи на вулицю закриті - це ідеальний варіант і для дітей, і для вихователя. Також мамі потрібно уточнити, як часто діток виводять гуляти на подвір'я та чи переодягнуть малюка, якщо він забруднив одяг? Варто знати, що мінімум 2-3 год на день дитина має проводити на свіжому повітрі.
Ключовим аспектом є забезпечення безпеки дітей. Обов'язковими елементами в дитячому садочку повинні бути тривожна кнопка та відеокамери, а в ідеалі – і охорона. Рекомендуємо запитати про наявність цих систем безпеки. Ми не надаємо батькам безпосереднього доступу до онлайн-камер, але за потреби можемо показати відеозаписи. Також, у разі необхідності, батьки можуть спостерігати за своїми дітьми на моніторах, які підключені до камер спостереження.
Вихователі в дитячих садках повинні мати відповідну педагогічну освіту. Тому не соромтеся запитувати про наявність дипломів і досвід тих, кому ви довіряєте виховання своєї дитини. Проте найважливішим для нянь і вихователів є безумовна любов до дітей.
Ще однією важливою постаттю в дитячому садку є медсестра, яка відповідає за здоров'я дітей та надає першу медичну допомогу. Не забудьте запитати її про правила, що стосуються хворих малюків. Чи відправляють дитину додому, якщо вона прийшла з ознаками застуди? Чи проводять кварцування в кімнатах, де граються дітки? Які заходи вживаються для провітрювання та зволоження приміщень, щоб відповідати санітарним нормам? Чи дотримуються температурних умов як влітку, так і взимку? Яким чином очищують іграшки – чи використовують для цього гарячий пар і екологічно чисті миючі засоби?
Якщо ви відвідали дитячий садок під час екскурсії, найзручніший спосіб дізнатися про харчування малюків – звернутися до адміністрації. Це допоможе вам зрозуміти, скільки разів на день дітей годують. Проте не варто зупинятися лише на цьому питанні: важливо також з'ясувати, які продукти використовуються для приготування їжі. Чи включають у меню цукор, що не є корисним для дітей? Яка якість води, яку вони вживають? У наших садках працюють професійні кухарі, які розробляють дієтичне меню без глютену і лактози, щоб забезпечити здорове харчування для малечі.
Процедура формування груп та їх наповнюваність регулюється українським законодавством, зокрема Законом України "Про дошкільну освіту". У віковій категорії 1-3 роки кількість дітей не повинна перевищувати 15 осіб. У старших групах допускається більша чисельність, проте в наших дитячих садках ми віддаємо перевагу міні-групам, що складаються з 10-12 дітей. Дотримання цих норм забезпечує високу якість виховного процесу та дозволяє приділяти вашій дитині необхідну увагу.
Оскільки батьки повинні приводити і забирати дітей з садочка, важливо, щоб режим роботи закладу узгоджувався з їхнім робочим графіком. Рекомендується дізнатися, чи можливо запізнюватися вранці, попередивши адміністрацію садочка через месенджер. Також варто запитати, чи є можливість залишити з дитиною когось, якщо ви затримуєтеся.
Нагадаємо, що раніше ми обговорювали принцип трьох хвилин у взаєминах з дітьми. Цей аспект варто враховувати всім батькам, щоб їхня дитина не відчувала себе "непотрібною".