9 "домашніх" методів очищення швів між плиткою у ванній кімнаті
РБК-Україна (проект Styler) підготували добірку домашніх методів, які сприятимуть відновленню чистоти на плитці.
Для того, щоб прибрати забруднення і сміття з швів між плиткою, спробуйте змішати дві частини соди з однією частиною води. Нанесіть отриману пасту на шви за допомогою старої зубної щітки.
Почекайте кілька хвилин, а потім очистіть шви від продукту, змийте водою і висушіть чистою тканиною.
Щоб усунути плями на швах плитки, рекомендується створити суміш, поєднавши дві частини харчової соди з однією частиною оцту.
Нанесіть невелику кількість пасти на непомітну ділянку, щоб переконатися, що кислий оцет не зіпсує плитку.
Дайте затірці на основі пасти постояти кілька хвилин, після чого ретельно протріть шви між плитками. Потім змийте поверхню чистою водою та дайте їй висохнути.
Перекис водню є потужним природним засобом для очищення, здатним ефективно усувати навіть найстійкіші плями та дезінфікувати різні поверхні.
Для очищення швів між плитками за допомогою перекису водню, приготуйте суміш з рівних частин перекису та води. Нанесіть її на поверхню і дайте їй подіяти близько 15 хвилин.
Злегка потріть плиткові шви і ретельно змийте засіб. Важливо захищати руки та очі під час використання перекису водню, а також уникати його застосування на кольоровій плитці, оскільки він може спричинити відбілювання.
Якщо ваша плитка має забруднення, спробуйте комбінувати дві частини харчової соди з одною частиною перекису водню. Нанесіть отриману пасту на шви плитки, обережно протріть поверхню старою зубною щіткою та дайте їй постояти близько 15 хвилин.
Після цього очистіть шви між плитками, змочивши їх водою, щоб змити залишки миючого засобу.
Лимонний сік - це не лише додаток до напоїв, але й ефективний засіб для чищення плитки та швів між нею. Просто змішайте лимонний сік з водою і нанесіть на поверхню.
Залиште засіб на кілька хвилин, потім обережно обробіть шви плитки м'якою щіткою і змийте все водою. Цей спосіб є відмінним для усунення мильного нальоту.
Для реалізації цього способу вам знадобляться харчова сода, засіб для миття посуду та перекис водню. Поєднайте 1 столову ложку миючого засобу для посуду з половиною склянки харчової соди та чвертю склянки перекису водню.
Почистити плитку і шви між нею можна содою (ілюстративне фото: Freepik)
Нанесіть розчин на шви між плитками та залиште його діяти на 5-10 хвилин. Після цього скористайтеся щіткою, щоб ретельно очистити шви до блиску. Змийте залишки засобу прохолодною водою та повторіть процедуру, якщо це необхідно.
Сіль є потужним засобом проти одноклітинних організмів, зокрема бактерій і грибків, оскільки вона спричиняє їх зневоднення. Ця властивість солі також виявляється корисною при очищенні плитки та швів між плитками.
Для очищення за допомогою солі спершу злегка зволожте забруднену ділянку або протріть її вологим рушником, а потім щедро посипте сіллю.
За допомогою щітки необхідно втерти сіль у шви між плиткою. Залиште сіль на ніч, а вранці промийте поверхню водою, щоб видалити сіль і бруд.
Завдяки своїм вражаючим антимікробним характеристикам, ротовий ополіскувач ефективно знищує бактерії та мікроби, забезпечуючи свіжість підлоги. Для очищення швів між плиткою слід нанести трохи рідини на забруднену ділянку та акуратно протерти шви м'якою щіткою.
Проте слід підкреслити, що даний очищувач не підходить для дерев'яних підлог, адже спиртові компоненти в складі ополіскувача можуть завдати шкоди їхньому покриттю.
Це один з найпростіших способів знищення бактерій. Проте найкраще заливати в пароочисник дистильовану воду. Приблизно за п'ять хвилин пристрій нагріває воду і створює тиск, після чого потрібно спрямувати насадку на ділянку, яку хочете очистити.
Проте, будьте уважні! Гаряча пара здатна викликати опіки, тому не перевищуйте допустимий рівень заповнення пристрою. Переконайтесь, що все щільно закрито і зафіксовано, а також уникайте спрямування пари на щось інше, окрім очищуваної поверхні.