Повна безвідповідальність: народний депутат висловив негативну оцінку щодо реалізації трирівневої системи захисту енергетичних об'єктів.


Ціна кожного з цих об'єктів коливається від 15 до 20 мільярдів гривень, що еквівалентно приблизно 500 мільйонам доларів, але жодне з укріплень не завершене, зазначає Олексій Кучеренко.

Трирівнева система безпеки енергетичних інфраструктур України є лише формальністю, яка коштувала державі мільйони гривень. Таку думку висловив народний депутат Олексій Кучеренко в коментарі для "Еспресо", повідомляє UAINFO.org.

"Я завжди вважав, і тепер ще більше переконаний, що ідея зведення укріплень третього рівня захисту, які представлені величезними бетонними конструкціями розміром з два футбольні поля, є абсурдною. Ці бетонні заглиблення, схожі на саркофаги, мали б служити для приховування підстанцій. Було розпочато будівництво семи таких об'єктів, жоден з яких не був завершений, і, здається, вже не буде, заморожено близько 20 мільярдів гривень інвестицій. За таке рішення потрібно нести відповідальність, і я вважаю, що ті, хто його ухвалив, мають понести покарання."

Досліджуйте також: Чи існує ймовірність, що після атак енергетичну інфраструктуру не вдасться відновити: експерт у галузі енергетики висловив свою думку.

Депутат підкреслив, що ціна кожного з цих об'єктів коливається в межах від 15 до 20 мільярдів гривень, що становить приблизно до 500 мільйонів доларів.

Народний депутат підкреслив, що в Україні використовували як другий, так і перший рівні захисту, які повинні були забезпечити безпеку трансформаторів, але, на жаль, вони не дали очікуваних результатів.

"Існує другий рівень захисту, який складається з невеликих бетонних конструкцій, розташованих над трансформаторами. Хоча ця система була реалізована в цілому, вона виявилася неефективною. На жаль, вона не забезпечила захисту від касетних боєприпасів, внаслідок чого металеві кульки розлетілися, завдавши серйозних пошкоджень трансформаторам і іншій автоматиці. Відновлення після цих руйнувань зайняло два тижні, що, в свою чергу, спричинило величезні проблеми для країни. Як не дивно, простий перший рівень захисту, такий як мішки з піском, міг би забезпечити достатній захист від цих кульок, навіть якщо їх купували б за високу ціну, про що є підтвердження." – поділився думками Кучеренко.

Досліджуйте також: Фахівець висловив свої міркування щодо того, скільки ще часу в Україні зберігатимуться труднощі з електропостачанням.

Він зауважив, що мішки мали б бути правильно укладені, а спеціальні металеві сітки мали б захистити й від уламків, і від кульок, але не захистили.

"Не забезпечили належний захист, оскільки все було виконано надзвичайно неякісно. Я особисто це спостерігав під час нашого візиту до Харківської підстанції та на інших об'єктах. По суті, там просто витратили гроші, не зробивши нічого суттєвого", – висловив свою думку Олексій Кучеренко.

Related posts