Роботизована акула – розважальний комплекс Xiaomeisha Sea World.
Догляд за китовою акулою вимагає витрат, що перевищують 14 мільйонів доларів США. У природному середовищі ці найбільші риби можуть прожити від 80 до 130 років, тоді як в умовах акваріума їхній вік рідко перевищує п'яти років.
Розваговий комплекс Xiaomeisha Sea World, розташований у Шеньчжені, провінція Гуандун, на півдні Китаю, зазнав негативної реакції від гостей через те, що в акваріумі була представлена роботизована китова акула, а не жива істота. Про це повідомляє South China Morning Post.
Деякі відвідувачі відчули себе обдуреними, оскільки вхід до океанаріуму коштує 230 юанів, тобто понад 1,3 тис. гривень, і зажадали компенсації.
"Не можу у це повірити: китова акула виявилася фальшивкою. Це просто неприйнятно стягувати більше 200 юанів за вхідний квиток," -- висловив свою думку один з відвідувачів.
Інший навіть пообіцяв домогтися закриття акваріума через вигадану китову акулу.
Однак Юрист Ван Жунмей з пекінської юридичної фірми Jingsh зауважив, що парк не порушив жодних законів і обіцянок, за умови, що він не рекламував наявність живих китових акул.
Проте, більшість висловила підтримку інноваційній концепції акваріума, вважаючи її чудовою альтернативою для демонстрації великих морських істот без необхідності утримувати їх у тісних умовах. Як зазначив декан Академії океану майбутнього при Китайському океанічному університеті Лі Цзяньпін, китові акули в природному середовищі можуть прожити від 80 до 130 років, тоді як в акваріумах їхній вік рідко перевищує п'ять років через недостатній простір, який не відповідає їхнім вимогам.
Розроблений у результаті співпраці Haichang Ocean Park Holdings Ltd і 111 Factory Китайської корпорації аерокосмічної науки і промисловості, робот має довжину 4,7 метра, важить 430 кг і призначений для імітації рухів справжніх китових акул. Хоча фахівці зазначають, що рухи робота не зовсім відповідають рухам справжньої китової акули.
Така роботизована китова акула коштує сотні тисяч доларів США, однак це значно дешевше за витрати, пов'язані з утриманням живих особин. Догляд за найбільшою у світі рибою може обійтися більш ніж у 14 мільйонів доларів США.
Зазвичай діяльність зберігають у резервуарі та запускають лише під час показів.
Нагадуємо, що в одному з зоопарків Китаю вже показували цуценят, які були розмальовані, щоб нагадувати панд.
Фокус писав, що 36-річний стоматолог з Оклахоми Кемерон Кліффорд вирішив потішити свого дев'ятирічного сина Кела і подарував йому живого каліфорнійського двоп'ятнистого восьминога. Однак незабаром усі в родині дуже пошкодували про це.