Андрій Боборикін: Причини тиску на "УП" відомі лише тим членам Офісу президента, які є ініціаторами цих дій.


Виконавчий директор видання розповів, що редакція дізналася про намагання з боку влади припинити співпрацю бізнеса з "Українською правдою" від представників компаній-рекламодавців

Виконавчий директор "Української правди" Андрій Боборикін у своєму коментарі для Детектора медіа зазначив, що команда видання вперше дізналася про тиск на рекламодавців кілька місяців тому.

"Ми дізнавалися про це протягом останніх декількох місяців напряму від представників компаній-рекламодавців, які казали, що мали такі розмови або мали їх колеги чи керівники. Наслідки - це незароблені рекламні гроші. Це стосується як рекламних спецпроектів на наших сайтах, так і спонсорів наших заходів. Був також випадок, що рекламодавець, який раніше постійно працював з виданням про технології "Межа" до того, як воно стало частиною нашої групи, зараз поставив співпрацю на паузу, аргументуючи тиском щодо цього питання з боку влади".

Він також зазначив, що видання протистоїть цьому тиску.

Наша ключова стратегія полягає в тому, щоб продовжувати нашу діяльність та зростати. Ми сподіваємося, що винесення цих дій у публічний простір зможе вплинути на ситуацію. Ми також раді, що не всі наші партнери і рекламодавці реагують на ці сигнали так, як би цього хотіли ті, хто їх надсилає. Продаж рекламних послуг і спонсорство заходів залишаються нашими головними джерелами доходу, і ми демонструємо помітну позитивну динаміку.

Андрій Боборикін утримався від вказування конкретних осіб, яким, згідно з інформацією видання, Офіс президента забороняє контактувати з "Українською правдою".

"Проблема полягає не в окремих спікерах, а в самій суті існуючої заборони. Державні службовці керують доступом до важливої офіційної інформації, яка є критичною для безпеки українців. Якщо вони "притримують" цю інформацію, це, принаймні, безвідповідально позбавляє людей можливості зрозуміти реалії та ухвалювати рішення для себе і своїх сімей. Йдеться про офіційні, відкриті джерела, які можуть і повинні аналізувати дії влади в межах своїх функціональних обов'язків. Це також стосується участі спікерів у публічних заходах, адже конструктивний діалог стосовно важливих суспільних питань можливий лише за присутності відповідальних представників держави, громадських організацій, журналістів тощо," - зазначив Андрій Боборикін.

Відповідаючи на питання про можливий тиск на видання, пов'язаний із діяльністю власника УП Томаша Фіали, який у грудні 2023 року відкрито висловлювався про замовну інформаційну кампанію проти себе, асоціюючи це, зокрема, з його "громадською підтримкою свободи слова", Боборикін зазначив:

Ми вважаємо, що цей тиск пов'язаний із спробами завадити стабільному функціонуванню редакції та численними намаганнями вплинути на журналістів "Української правди". Справжні причини цих дій відомі лише тим членам Офісу президента, які навмисно запускають ці процеси.

Нагадаємо, сьогодні видання "УП" оприлюднило заяву, в якій ідеться про тривалий та системний тиск, який Офіс президента здійснює на редакцію та окремих журналістів "Української правди", та перераховані дії, в яких редакція вбачає загрозу для своєї сталої роботи:

Ці та інші конфіденційні ознаки вказують на спроби вплинути на редакційну стратегію видання, зазначається в заяві.

"Ми офіційно заявляємо, що кожна спроба конкретних чиновників із керівництва Офісу президента вплинути на журналістів "Української правди" буде висвітлена публічно та матиме наслідки на міжнародному рівні. Кожна така спроба лише зміцнює нашу мотивацію викривати корупцію та неефективне управління у вищих ешелонах влади", -- наголошують в "УП" та закликають "всіх, хто цінує свободу слова і незалежність української журналістики", приєднатися до медіа.

"Солідарність серед колег має для нас величезне значення, незалежно від її проявів. Ми також знаємо, що інші медіа стикалися з подібним тиском", - зазначила головна редакторка "Української правди" в інтерв'ю для "Детектора медіа".

Related posts