Багатоквартирні комплекси можуть зазнати руйнації: які фактори можуть призвести до житлової катастрофи.
Проблеми, що виникають у багатоквартирних будинках, не є чимось новим. Зокрема, скарги мешканців почали з’являтися частіше після прийняття закону, який зобов'язує всіх створювати об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Тепер кожен має дбати про своє житло самостійно, адже фінансування ремонту лягає на плечі власників. Основною ж проблемою є те, що багато будівель вже вичерпали свій експлуатаційний термін і потребують значних капіталовкладень для відновлення.
Ілюстративне фото
Голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко висвітлив питання, що стосуються проблем у житловій сфері, згідно з інформацією, розміщеною на порталі "Коментарі".
За його словами, в Україні налічується близько 140 тисяч житлових багатоквартирних будинків (МКД). З них вичерпали свій термін експлуатації близько 120 000 МКД. "Це означає, що в цих будинках втрати на комунальних послугах сягають 40 і навіть 50%, за які ми платимо, і всі вони вимагають негайного капітального ремонту. Ми за рік повністю модернізуємо 5-7 будинків. За таких темпів фінансування та модернізації нам знадобиться 17 142 роки, щоб модернізувати всі МКД", -- зазначив експерт.
Проте він підкреслив, що, враховуючи серйозність проблеми з житловим фондом, значні суми виділяються на ОСББ. "Ми виділяємо 200 млн грн з бюджету Києва на встановлення сонячних панелей для ОСББ, щоб вони змогли стати активними споживачами і продавати електроенергію в мережу. Чи не здається це абсурдним рішенням?" – ставить риторичне запитання Попенко.