Менш забезпечені громадяни частіше стикаються з повторними випадками раку.


Ймовірність рецидиву злоякісних новоутворень у осіб з обмеженими фінансовими можливостями вдвічі більша. До цього висновку дійшли науковці з Університету Торонто в Канаді.

Згідно з дослідженням канадських науковців, особи з малозабезпечених сімей, які перенесли рак, мають удвічі більший ризик зіткнутися з рецидивами захворювання. Фахівці зазначають, що стрімке зростання вартості життя, яке спостерігається у багатьох розвинутих країнах, може значно погіршити прогноз для тисяч онкологічних пацієнтів і знизити їхні шанси на повне одужання. Недостатність фінансових ресурсів ускладнює процес найму доглядальників, придбання здорових продуктів або навіть оплату комунальних послуг, не кажучи вже про витрати на медичне лікування.

У канадському дослідженні взяли участь 555 осіб з пухлинами голови та шиї. Важливо зазначити, що в Канаді медичні послуги надаються безкоштовно, що є суттєвою перевагою порівняно зі США. Через два роки після завершення первинного лікування рак повернувся у кожного третього пацієнта, чий річний сімейний дохід був меншим за $25 000. У групі пацієнтів з річним доходом понад $65 000 ймовірність рецидиву становила лише 12%. Після врахування інших факторів було встановлено, що рак повертається до пацієнтів з низькими доходами вдвічі частіше.

На думку дослідників, матеріальна нерівність не лише значно знижує загальний рівень життя, а й впливає на ефективність медичної допомоги. Це певною мірою ставить під сумнів справедливість вислову про те, що здоров’я не купиш за гроші.

Related posts