Це можна охарактеризувати як "подальшу ескалацію". Високопосадовець зовнішньої політики Франції прокоментував можливість залучення регулярних військ Північної Кореї у конфлікт Росії в Україні.


Залучення регулярних військових сил Північної Кореї для підтримки російського вторгнення в Україну стало б суттєвим кроком в ескалації конфлікту, заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро під час пресконференції в Києві в суботу.

"Це могло б мати серйозні наслідки та перевести конфлікт на новий рівень, що призвело б до подальшої ескалації," - зазначив Барро під час свого першого візиту до Києва після призначення міністром у вересні.

Він зазначив, що подібний крок з боку Росії може вказувати на те, що Москва стикається з істотними проблемами у війні з Україною.

Південнокорейська розвідка (NIS) підтвердила інформацію про те, що КНДР направила 1500 своїх спецназівців до Росії з метою надання підтримки Москві в її конфлікті з Україною.

У четвер Президент України Володимир Зеленський висловив звинувачення на адресу Північної Кореї, стверджуючи, що країна надсилає своїх військових та готує 10 000 солдатів для підтримки Москви у війні в Україні.

У НАТО цієї інформації поки не підтверджують.

Відповідаючи на питання щодо інформації про NIS, генеральний секретар НАТО Марк Рютте зазначив: "На сьогоднішній день наша офіційна позиція полягає в тому, що ми не маємо підтвердження інформації про активну участь північнокорейських сил у військових акціях, але ситуація може змінитися".

Прес-секретар Пентагону, генерал-майор Пет Райдер, повідомив журналістам у четвер, що Сполучені Штати не мають можливості підтвердити інформацію, яку розповсюдили ЗМІ, про направлення військ Північної Кореї до Росії.

Вашингтонський Інститут вивчення війни (ISW) зазначає, що кілька джерел опублікували нові відеоматеріали, які, як стверджується, підтверджують отримані розвідувальні дані. Проте фахівці інституту зазначають, що не мають можливості самостійно перевірити наявність військових з Північної Кореї на цих відео. Водночас дослідники вказують на те, що ці записи відповідають звітам про розгортання північнокорейських військових у Росії, однак не підтверджують інформацію розвідки.

У той же час конгресмен-республіканець Майк Тернер звернувся до президента Джо Байдена з листом, в якому висловив вимогу пояснити, чому адміністрація глави держави "не змогла належним чином повідомити Конгрес про переміщення північнокорейських військових сил до Росії".

Законодавці також очікують від розвідувальних служб інформації про застосування північнокорейських збройних сил у конфлікті в Україні, підкреслюючи, що це питання повинно стати "червоного сигнальним вогнем" для Сполучених Штатів і НАТО.

Впливовий німецький безпековий експерт Вольфганг Ішингер пише, що Захід відстає у підтримці України у порівнянні з тим, як Росію підтримують її союзники.

"Це обурливо: Росії дозволено відкрито відправляти на фронт війська з інших країн, тоді як Україні та її союзникам загрожує ескалація чи навіть ядерний конфлікт, якщо західні війська з'являться на українській території. Де тут логіка?" - пише німецький дипломат і колишній голова Мюнхенської конференції з безпеки у своєму твіті.

Схоже запитання порушує і російський опозиційний політик, що перебуває в еміграції, Гаррі Каспаров.

"Це так просто. Запитання до Байдена, Шольца та інших: Чому Китай, Північна Корея та Іран є більш лояльними та ефективними союзниками для загарбницької Росії, ніж США та (більшість) країн НАТО для України? Особливо, коли наслідки програшу набагато суворіші для Заходу?" - пише Каспаров у твіті.

Раніше Москва спростовувала інформацію про участь північнокорейських військових у конфлікті, а прес-секретар президента Дмитро Пєсков охарактеризував такі заяви як "ще одну фальшивку" під час пресконференції минулого тижня.

Державні ЗМІ Північної Кореї не коментували цього питання.

Related posts