Це має велике значення: Алла Мазур поділилася, про що медики часто не враховують в процесі спілкування з пацієнтами.
Авторка та ведуча програми "ТСН. Тиждень" на каналі "1+1 Марафон" висловила свої думки щодо значення підтримки в боротьбі з онкологічними захворюваннями.
Алла Мазур відкрито поділилася своїм досвідом, зазначивши, що допомагає у більш ефективному лікуванні раку. Цю думку вона висловила під час бранчу та публічної бесіди, де обговорювали тему "Партнерська підтримка" на основі романтичної драми "Час жити".
Телеведуча, яка рідко з’являється на подібних заходах, вирішила відвідати цей, оскільки тут обговорювали важливість підтримки людей, які проходять лікування від раку, на прикладі стосунків головних персонажів фільму "Час жити" (де головна героїня дізнається про свій діагноз — рак яєчників). Алла Мазур сподівається, що відкриті дискусії на тему онкології допоможуть суспільству швидше і ефективніше справлятися з цими викликами.
"Мене підкупила ідея: на прикладі такого теплого фільму про справжнє кохання, у світлій, приємній атмосфері поговорити про досить складну і важку тему. Мені давно хочеться, щоб ми вивели проблему онкології в Україні з тіні, з темного лісу страхів і забобонів, щоб ми навчилися говорити про цю хворобу спокійно, відверто, публічно, тому що саме це, вважаю, допомагатиме ефективнішому лікуванню", - зазначила Алла.
Фільм "Час жити" вразив телеведучу не тільки захоплюючою історією любові, але й можливістю стати своєрідним "посібником" для глядачів.
"Цей текст розповідає про особливості спілкування з людьми, які стикаються з цією недугою, а також про те, як правильно сприймати рак. Тут йдеться про питання, чи варто боятися лікування, і чи слід починати терапію, навіть коли є страх. Окрім того, обговорюється, як лікарі повинні доносити до пацієнтів важкі новини. Важливо також пам'ятати про необхідність не ізолюватися від оточення, а жити, боротися та досягати перемоги", - зазначила Мазур.
Тележурналістка підкреслила, що прекрасно усвідомлює внутрішній світ головної героїні фільму Алмут, яка має чіткі цілі і приймає свідомі рішення.
"Я її (головну героїню фільму - прим.ред.) дуже добре розумію. Бо, коли у твоє яскраве, насичене, цікаве життя вривається ця хвороба, я теж не хотіла здаватися. Я хотіла працювати, займатися улюбленою справою. Це твій опір, це виклик хворобі. Ти хочеш переконати сама себе: я зможу, я пройду шлях лікування, я подужаю", - додала вона.
Алла Мазур переконана, що коли людина отримує діагноз "онкологія", не потрібно приховувати цю інформацію від рідних, друзів і колег.
"Моє публічне оголошення про хворобу дуже спростило мені життя і допомогло в лікуванні. Навіть якісь важкі моменти, коли я справді почувалася недобре у процесі хіміотерапії, мені не потрібно було щось приховувати. Я уникла цього стресу: "А не дай Бог хтось дізнається". Навпаки, я отримала величезну хвилю підтримки, любові, добрих слів від глядачів і від колег", - поділилася Алла Мазур.
Телеведуча щиро висловлює вдячність своїм колегам з "ТСН. Тижня" за надану підтримку. Коли Аллі стало важко вести ефір у стоячому положенні, вони вирішили змінити формат: ведуча сіла за стіл і таким чином продовжила свою роботу в ефірі.
"Улюблена робота - це така чарівна пігулка від хвороб, тому що ти не концентруєшся на своєму стані, ти реагуєш на робочі виклики і в тебе енергія з'являється сама по собі", - додала вона.
Алла Мазур підкреслила, що на успішність терапії будь-якої недуги значно впливають комунікаційні навички лікарів у спілкуванні з пацієнтами.
Вона розповіла, що була здивована, коли звернулася до обласної державної лікарні, щоб зробити біопсію, а їй сказали прийти через місяць, бо людина, яка робить біопсію, була на той час у відпустці.
"Цей час був справді напруженим, оскільки я не мала уявлення про свій стан і про те, наскільки серйозною могла бути ця ситуація," - поділилася телеведуча.
Отже, Алла прийняла рішення відвідати першу консультацію в приватній клініці.
"Я завітала на консультацію до лікаря з вірою, що це невірне припущення. Я почувала себе чудово, не відчувала жодного дискомфорту. Але як тільки я переступила поріг, цей онколог подивився на мене з такою сумною виразом, ніби прощався - це мене дуже засмутило," - поділилася вона.
Тележурналістка провела приблизно півгодини, намагаючись підняти настрій лікарю. Він усміхнувся лише наприкінці візиту, коли Алла, усвідомивши, що їй доведеться ще відвідати це місце, зауважила, що було б доцільно встановити якесь дерево для покращення комфорту пацієнтів у вестибюлі лікарні.
"У них такий великий вестибюль і всі сидять в кріслах по периметру. Ви приходите і не знаєте: хтось лікується, хтось ще не знає свого діагнозу. Всі сидять і дивляться одне на одного. І, коли я зайшла, люди мене впізнали і я бачила, що вони не знали куди діти очі, адже починати розпитувати: "Аллочко, а що ви тут робите?" якось ніби і недоречно. Тож я сказала лікарю: "Скажіть адміністрації нехай поставлять фікус чи якесь дерево посередині, щоб той хто хоче - міг за ним заховатись. Зверніть увагу на почуття ваших пацієнтів". І аж тут він усміхнувся. З чого я зробила висновок, що напевно фікуса не буде", - пригадує Алла Мазур.
У цій приватній клініці Аллі поставили помилковий діагноз. Тож вона радить всім, хто отримує будь-який результат, завжди його перездати ще раз, незалежно від того, яка це клініка.
"Отримуючи діагноз, навіть якщо ви знаходитесь у престижній клініці, не забудьте перевірити його ще раз і пройти біопсію в іншому закладі. Виявляється, що діагноз, встановлений у цій клініці, був настільки помилковим, що якби я лікувалася за тією схемою, не знаю, що б зі мною сталося і чи мала б я можливість спілкуватися з вами зараз", - підкреслила Мазур.
Після цього телеведуча вирушила до іншої клініки, де медичний персонал спілкувався з нею в спокійному, співчутливому та оптимістичному тоні, вселяючи надію — подібно до лікаря з фільму "Час жити".
"Пригадайте цю сцену, де лікарка розказує про можливі варіанти лікування. По ній ми бачимо, що вона впорається як фахівець із цією проблемою. І ось ця її доброзичливість і впевненість передається пацієнтові - це надзвичайно важливо, бо воно вмикає в тобі психосоматику", - додала Алла.
Наступного разу Алла Мазур прийшла в іншу клініку. Там її зустріли молоді лікарі, яким вона з порогу сказала: "Хлопці, давайте зі мною спілкуватися, усміхаючись, це дуже допомагає!"
Отже, тепер, коли телеведуча має справу з цими лікарями, вони завжди дарують їй усмішки. Алла надіється, що вони не лише їй посміхаються, а й поширюють цю доброзичливість на всіх навколо.
І наприкінці бранчу Алла Мазур сказала: "Обстежуйтесь, не відкладайте надовго, щоб переконатися, що у вас все добре. І з новими силами у наших складних обставинах продовжуйте жити повноцінним, наскільки це можливо, життям і підтримуйте інших. Тому що зараз всі ми дуже потрібні одне одному, а насамперед тим, хто на фронті".