Чи стануть графіки відключень електроенергії більш суворими, ніж у літній період? Експерт у сфері енергетики зробив несподіване заявлення.
На даний момент тягар на мережу зменшився.
З наближенням зими та холодів багатьох цікавить питання: на скільки енергетична система готова до морозів та російських обстрілів, та на скільки годин можуть вимикати світло в Україні.
Коментарі для "Телеграфу" надав Андрій Закревський, заступник директора Асоціації енергетичних та природних ресурсів. Він зазначив, що в даний час енергетична ситуація в Україні значно покращилася в порівнянні з весняним періодом.
"ДТЕК разом із державними підприємствами виконали значний обсяг робіт. Було проведено численні ремонти. Очікується, що близько 400 МВт потужності буде замінено новими джерелами генерації, з яких близько 300 МВт вже введено в експлуатацію", — зазначає Закревський.
Він зазначає, що в даний момент істотно зменшилося навантаження приватних проектів і компаній на електромережу. Крім того, комерційний ліміт на імпорт електроенергії з Європи був збільшений до 2 МВт, тоді як раніше він становив 1,7 МВт.
"Тому за ударів по енергетиці можуть бути локальні відключення, але навіть у мороз і після ударів не очікується графіків жорсткіше, ніж були влітку. Навпаки! Я очікую одну, максимум дві черги", -- пояснює експерт.
На його думку, навіть у найсуворіші морози та під час ударів по енергосистемі, тривалість відключень електрики не повинна перевищувати 6-8 годин. Проте, в даний момент, зробити якісь прогнози стосовно Харкова, Сум чи Херсона є неможливим.
На запитання журналіста про тривалість таких відключень, Закревський зазначив: "Це може тривати до двох тижнів, як це було влітку."
Раніше "Телеграф" розповідав, що ексміністр енергетики назвав три сценарії відключень в Україні взимку, і за одного з них блекаути можуть тривати до тижня.