Чи готовий бізнес до масштабування в сучасних умовах? - дослідження на Delo.ua


Згідно з інформацією Opendata, станом на 2 вересня в Україні було зареєстровано 193 192 фізичних осіб-підприємців з початку року. Це свідчить про те, що, незважаючи на війну, українці зберігають інтерес до підприємництва. Однак варто зазначити, що заснування бізнесу — це лише перший крок; значно складніше — розвивати його та піднімати на новий рівень в умовах військових дій і економічної нестабільності.

Редакція журналу "ТОП100. Рейтинги найбільших" взяла на себе ініціативу вивчити бізнес-настрої та запрошує підприємців, власників і менеджерів українських компаній взяти участь у короткому опитуванні на нашому телеграм-каналі. Ми обіцяємо поділитися отриманими результатами з нашою аудиторією.

Насамперед нас цікавить, чи є у бізнесу плани масштабувати бізнес, нарощувати обсяги операцій та виробництва. Звісно разом із чим цікаво чи є у компаній плани збільшувати штат і наймати більше працівників.

У травні Національний банк України спрогнозував значне збільшення потреби в кадрах на фоні обмеженої пропозиції, що, в свою чергу, має зменшити рівень безробіття та сприяти підвищенню заробітних плат до кінця 2024 року. Згідно з інформацією, наведеними в звіті НБУ, ця стабільна тенденція триває з другої половини минулого року.

Відповідно до результатів липневого квартального опитування, проведеного Національним банком України, фінансові установи прогнозують підвищення попиту на всі категорії корпоративних та споживчих кредитів, а також зростання обсягів своїх кредитних портфелів.

Серед основних факторів, які впливають на попит, в НБУ називають зростання попиту на кредити з боку МСП та зростання попиту на кредити серед населення, що зумовлено покращенням споживчих настроїв, кращими перспективами ринку нерухомості та низькими відсотковими ставками за іпотекою.

Ці чинники можуть вказувати на зростання бізнесової та споживчої діяльності в Україні.

Related posts