Чи безпечно давати малюкам заморожені рослинні продукти з супермаркету: думка нутриціолога.
У часи холодів свіжі фрукти поступаються місцем замороженим овочам і ягодам. Вони зручні у приготуванні і значно економніші, ніж придбання несезонних продуктів. Однак багато батьків часто обережно підходять до питання годування дітей такими продуктами, ставлячи під сумнів їхню користь.
Нутриціологиня Валерія Варніцька (valeriia kids.nutrition) поділилася інформацією про переваги рослинних заморожених продуктів на своїй сторінці в Instagram. Такі продукти мають безліч позитивних аспектів.
Високий вміст вітамінів та мінералів
Промислові заморожені фрукти, овочі, ягоди та інші рослинні продукти проходять процес швидкої заморозки на етапі максимальної зрілості. Завдяки цій технології, вони зберігають значну частину своїх вітамінів і мінералів, іноді навіть більше, ніж продукти, заморожені в домашніх умовах.
Зручність і легкість у приготуванні
Зазвичай заморожені рослинні продукти реалізуються в стані, коли вони вже очищені, вимиті, нарізані, а іноді навіть приготовані.
Різноманітність у будь-який сезон
Заморожування надає можливість користуватися різноманітними сезонними продуктами протягом усього року.
Заощадження фінансів
Заморожені товари часто обходяться дешевше, ніж свіжі варіанти, особливо в періоди, коли їх не вирощують. Крім того, ці продукти можуть зберігатися значно довше.
Скорочення витрат їжі
Ви можете використовувати стільки продуктів, скільки потрібно, а залишок зберігати без побоювань щодо швидкого псування.
Як правильно зберігати та використовувати
1. Зберігайте заморожені продукти відповідно до вказівок на упаковці.
2. Зберігайте заморожені продукти в щільно закритій упаковці. Для запобігання перехресному забрудненню, рослинні продукти, які не вимагають термічної обробки, тримайте окремо від сирих продуктів тваринного походження (м'яса, риби та страв, приготованих з них).
3. Розморожуйте їжу в холодильнику, а не при кімнатній температурі, щоб уникнути росту бактерій.
4. Уникайте повторного заморожування продуктів, адже це може негативно позначитися на їхній якості та смакових характеристиках, а також сприяти росту шкідливих мікроорганізмів.
Раніше OBOZ.UA ділився інформацією про харчування дітей у різних куточках світу.