Як вплине впровадження штучного інтелекту на освіту дітей: переваги та недоліки.


Нова штучно-інтелектуальна модель від OpenAI, названа o1, продемонструвала досконалі результати на математичному іспиті в Нідерландах. Це свідчить про зміни, які чекають на нинішніх і майбутніх студентів. Дослідники запропонували моделі o1 preview (яка ще не є остаточною версією) завдання з екзамену з математики Б, який складають старшокласники в Нідерландах для вступу до університетів. За рекордно короткий час у 10 хвилин модель успішно вирішила всі завдання і отримала максимальні 76 балів з можливих. Для порівняння, лише 24 з 16,414 учасників екзамену досягли такого ж ідеального результату, що становить всього 0,00146% від усієї кількості студентів. Модель вже зараз доступна всім бажаючим, і її успіх піднімає питання: як вплине впровадження штучного інтелекту на освіту наших дітей? З цим запитанням редакція "Коментарі" звернулася до фахівців.

Вплив штучного інтелекту на молодь

Політичний експерт Світлана Кушнір так прокоментувала ситуацію:

Експерт підкреслює, що учні, які використовують штучний інтелект, можуть відчувати спокусу покладатися на машину для отримання відповідей, замість того, щоб думати самостійно. На сьогоднішній день такі платформи, як Siri та Google Assistant, частково виконують роль помічників, які замінюють традиційне виконання домашніх завдань.

Олена Рихальська, засновниця Соціально-психологічного центру "Розвиток" та психолог-консультант у різних телепроектах, висловлює свою критичну позицію щодо інтеграції штучного інтелекту. Вона зазначає, що, на її думку, сучасні технології вже значно вплинули на міжособистісну комунікацію, і це, в свою чергу, негативно позначається на психічному здоров'ї людей, особливо тих, чия психіка ще тільки формується.

Олена Рихальська підкреслила, що єдиною перевагою впровадження штучного інтелекту, яку вона вбачає, є можливість для школярів та студентів прагнути до вдосконалення. Конкуренція з технологіями штучного інтелекту може стимулювати бажання розвиватися і досягати нових висот.

Експерт підкреслила тривожну тенденцію зростання у суспільстві випадків неврозу та психічних розладів.

Досліджуйте також на сайті "Коментарі" – штучний інтелект і глобальна економіка: ключові тренди 2024 року.

Related posts