Чому батькам слід утриматися від публікації фотографій своїх дітей у соціальних мережах без їхньої згоди: роз'яснення від ЮНІСЕФ.


Перед тим, як завантажувати фотографії дитини в соціальні мережі, батькам слід запитати в неї дозвіл, оскільки це може вплинути на її особисті межі. Також важливо враховувати потенційні ризики, які можуть виникнути в результаті публікації контенту за участю дітей.

На Instagram-сторінці Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ розповіли, що таке шерентінг та як захистити приватність дитини і не порушувати її особисті кордони. Батькам так само, як і дітям, варто дотримуватимя правил поведінки у мережі.

Шерентінг - поняття, яке описує явище, коли батьки викладають у соцмережі фотографії своїх дітей і публічно розповідають про ситуації з їхнього життя. Термін утворений від англійських слів parenting, тобто виховувати, і to share - ділитися, розміщувати в інтернеті.

Викладення фотографій дитини в мережу може викликати небажану увагу та загрозу її приватності, зазначають у відповідній установі. Зображення можуть потрапити до рук недоброзичливців або використовуватися в неприйнятних контекстах без вашого дозволу.

"Мені не зовсім комфортно, коли мама час від часу публікує мої фотографії у Facebook без попередження або без запитання, чи можу я з цим погодитися. Іноді вона залишає під моїми постами безліч коментарів, які виглядають недоречно. У такі моменти я відчуваю, що мої особисті кордони порушуються і це свідчить про брак поваги до мене", - так може думати дитина, коли її фото з'являється в інтернеті без її дозволу.

Часом активність батьків в онлайн може призводити до небажаних коментарів або жартів з боку однолітків над дитиною, що впливає на її самооцінку та емоційний стан.

Які заходи можуть вжити батьки для забезпечення безпеки своїх дітей в онлайн-середовищі?

- Завжди запитуйте дитину, чи комфортно їй, якщо ви опублікуєте її фото в себе на сторінці, а також погодьте підпис до нього.

Ви також можете поцікавитися, які емоції переживає дитина, коли ви коментуєте її публікації. Якщо вона просить вас утриматися від цього, варто врахувати її побажання.

Що робити, якщо ви вже опублікували багато матеріалів про своїх дітей?

Ознайомтеся з публікаціями та обговоріть те, що вже було опубліковано.

З'ясуйте, чи вона готова залишити ці матеріали в Інтернеті, чи варто змінити налаштування конфіденційності або повністю їх видалити.

Раніше OBOZ.UA ділився порадами, як навчити малюка звертатися за підтримкою та навіщо важливо володіти словом-паролем.

Related posts