Ця зима буде справжнім випробуванням для енергетичного сектору України, за прогнозами Міжнародного енергетичного агентства.


Міжнародне енергетичне агентство (IEA) сигналізує, що наступна зима може стати найбільшим викликом для України з моменту початку російської агресії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Guardian.

"Наступна зима стане серйозним випробуванням для енергетичної системи України з моменту російського вторгнення, оскільки багато електростанцій зазнали руйнувань або пошкоджень", – повідомили в агентстві.

IEA представила десять рекомендацій щодо відновлення енергетичної інфраструктури України, проте конкретні деталі цих заходів залишилися невідомими.

В агентстві також попередили про проблеми з електропостачанням для сусідньої Молдови після того, як Україна припинить транзит російського газу наприкінці 2024 року.

"Енергетична система України пережила дві попередні зими... Проте ця зима, без сумніву, стане найскладнішим викликом," - підкреслив генеральний директор Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Бірол у пресрелізі, що супроводжує звіт.

У документі зазначено, що в 2022 і 2023 роках "приблизно 50% енергетичних потужностей України опинилося під контролем російських військ, було знищено або зазнало ушкоджень, а близько половини основних електричних підстанцій постраждало від атак ракет і безпілотників".

У зв'язку з тим, що Україна втратила більше ніж дві третини своїх електрогенеруючих потужностей після вторгнення Росії, ми спостерігаємо "суттєву диспропорцію між доступними обсягами електроенергії та піковими потребами".

За словами Біроля, українська енергосистема цієї зими зіткнеться з найбільшими викликами у сфері енергобезпеки.

Він закликав європейські країни прискорити постачання обладнання та запчастин для відновлення пошкоджених об'єктів та вжити заходів для їх захисту від атак безпілотників.

Згідно з повідомленнями, з березня по серпень Російська Федерація провела дев'ять хвиль великих, комплексних і скоординованих атак на енергетичні інфраструктури в 20 регіонах України та в Києві. Це може призвести до відключень електроенергії тривалістю від 4 до 18 годин щодня.

Related posts