"Поговоримо відверто". Чернишов поділився своїми думками щодо можливих змін на ринку праці після завершення війни.


Україна проявляє інтерес до репатріації громадян, які покинули її територію, але цей процес може стикнутися з певними труднощами.

Цю інформацію озвучив під час заходу NV "Україна 2050. Діалоги про майбутнє" голова правління НАК Нафтогаз України Олексій Чернишов.

"Мені надзвичайно приємно, що ми швидко прийшли до усвідомлення одного з найсерйозніших викликів, з якими стикається наша країна — нестачі робочої сили. Я б не зовсім вважав це робочою силою. Зараз близько 8 мільйонів українців змушені знаходитися за межами країни. Це не було їхнім вибором; вони виїхали через повномасштабну агресію," — зазначив Чернишов.

Він підкреслив: "Без сумніву, ми всі: уряд, підприємці та суспільство, повинні докласти максимум зусиль для повернення більшості з цих українців, цих людей. Вони є надзвичайно важливими, адже саме вони створюють умови для старту системного економічного зростання та розвитку України".

За його словами шлях до Європи -- це шлях до вільного ринку капіталів і до вільного пересування і переміщення робочої сили. "Ми маємо бути до цього готовими. В цьому немає проблем. Зрозуміло, що бізнес має адаптуватися, і я повністю погоджуюся з тезою, що ми маємо конкурувати з іншими країнами Євросоюзу за робочу силу. Зрозуміло, що ми не можемо порівнювати заробітну платню, оскільки ще є вартість і собівартість життя, і вона різна. Різна система життя, але все ж таки ми розуміємо, що всі 8 мільйонів українців мають емоцію щодо повернення в Україну. Ми в це віримо і я вважаю, що держава зробить все. Ми на них всіх чекаємо вдома.

На мою думку, це питання стосується не лише нашого виживання, а й розвитку — наша здатність повернути українців на батьківщину є спільною метою. Я не вважаю за доцільне розділяти ролі держави, бізнесу та суспільства в цьому процесі. Та нація, яку ми прагнемо збудувати, а також ті ресурси, про які ми дискутуємо сьогодні, які забезпечать наш успіх у 30-х, 40-х та 50-х роках, вимагатимуть потужної спільноти, яка перевищує ту кількість людей, яку ми плануємо повернути вже сьогодні, — підкреслив Чернишов.

"Сьогодні ми всі конкуруємо за робочу силу, за інтелект, за технології, за ноу-хау і тільки люди можуть це дати.

Безумовно, наразі ми прикладаємо всі зусилля, щоб зберегти наявний колектив, проте ринок праці залишається відкритим. Після завершення війни цей ринок стане ще більш помітним, і тоді знадобиться впроваджувати додаткові стимули. Я прагну до того, щоб після війни населення України не тільки збереглося, але й зросло. Слід бути відвертими: скасування нинішніх обмежень на виїзд може мати негативні наслідки. Наше завдання полягає в тому, щоб сприяти поверненню людей. Для цього необхідно чітко визначити концепцію майбутнього України, — підкреслив Чернишов.

Related posts