Державне бюро розслідувань висунуло звинувачення посадовій особі Міністерства оборони, яка "анулювала" бізнесмену Гринкевичу близько 94 мільйонів гривень штрафу.


Цю інформацію надає пресслужба бюро, повідомляє Укрінформ.

Співробітники Державного бюро розслідувань висунули підозру одному з керівників департаментів Міністерства оборони України. Він "анулював" близько 94 мільйонів гривень штрафу львівському підприємцю, який затримав постачання товарів для Міністерства оборони за кількома угодами, - зазначається у повідомленні.

Як повідомляється, у 2023 році компанії, що належать бізнесмену, уклали контракти з Міністерством оборони на постачання військового обмундирування. Зокрема, було підписано 23 угоди на загальну суму понад 1,5 мільярда гривень.

На момент укладення угод фірми, що перебували під контролем львівського бізнесмена, не володіли власними виробничими потужностями та не мали угод з іншими компаніями для належного виконання своїх зобов'язань.

Під час розслідування правоохоронні органи виявили, що внаслідок дій виконуючого обов'язки директора Департаменту, штрафи були необґрунтовано зменшені з майже 98 мільйонів гривень до 4,5 мільйонів гривень, що становить зниження на 93,5 мільйона гривень.

Як раніше зазначалося, наприкінці 2023 року Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження щодо схем, пов'язаних із закупівлею одягу та білизни для Збройних сил України. Підприємства, що належать львівському бізнесмену, здобули перемогу в 23 тендерах на постачання одягу для Міністерства оборони на суму, що перевищує 1,5 мільярда гривень.

29 грудня 2023 року працівники ДБР затримали львівського бізнесмена, який пропонував 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління ДБР. Хабар пропонувався за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній в ході розслідування кримінального провадження.

17 січня 2024 року співробітники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру львівському підприємцю Ігорю Гринкевичу та членам його злочинної групи, які завдали державному бюджету шкоди на суму мільярд гривень. Вони були викриті під час махінацій, пов'язаних із закупівлею одягу та білизни для Збройних сил України. Також підозру отримав син Ігоря Гринкевича, Роман, якого оголосили у розшук, а згодом затримали в Одесі.

21 жовтня 2024 року до суду була передана справа, що стосується львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича, його сина та керівників підприємств, які звинувачуються у постачанні неякісного одягу для Збройних сил України на суму понад 1 мільярд гривень.

Міністерство оборони анулювало всі угоди, укладені з львівським підприємцем Гринкевичем.

Міністерство оборони здійснює перевірку всіх угод, включаючи ті, що можуть бути пов'язані з родиною Гринкевичів.

Related posts