Депутати планують в Рівненській області проводити агітаційні заходи, закликаючи православних вірян відмовитися від московського впливу. Джерело: Новини Рівного та області, "Рівне Вечірнє".


У понеділок Рівненська обласна рада зібралася на позачергове засідання. Причиною термінової зустрічі став новоприйнятий Верховною Радою закон, що забороняє діяльність релігійних організацій, які мають зв'язки з Росією. Депутати звернулися до парафіян, священнослужителів та монахів Української Православної Церкви, закликаючи їх відмовитися від Московського патріархату. Під час сесії представники політичних партій "Батьківщина", "Європейська Солідарність", "Слуга Народу", "За майбутнє", "Сила і честь" та Радикальна партія публічно взяли на себе зобов'язання переконувати своїх виборців переходити до українських церков для молитви.

Олександр Аліксійчук, депутат Верховної Ради України:

В Україні вже 400 років існує церква, яка перебуває під контролем силових структур Росії. Проте, Верховна Рада змогла знайти в собі сили для змін. Хоча зараз лунає багато заяв, що УПЦ не підпорядковується Московському патріархату, це не відповідає дійсності. Державна служба України з етнополітики та свободи совісті вже підтвердила приналежність УПЦ до Російської православної церкви та її структур. Людям не забороняють молитися і відвідувати храми, але не варто молитися разом з тими, хто благословляє російських солдатів на вбивство українців і захоплення їхньої землі. Цей закон спрямований на відновлення української релігійної незалежності та надає значні повноваження місцевому самоврядуванню. Через 30 днів органи місцевого самоврядування та державні органи зможуть розірвати договори оренди приміщень з УПЦ МП. Місцеві громади матимуть право зробити це без будь-яких обмежень, оскільки багато архітектурних пам'яток були передані Московському патріархату ще за часів правління Віктора Януковича на 50-60 років.

Щодо переходів релігійних громад, буде застосовуватися закон, ухвалений ще за часів Президента Петра Порошенка. Таким чином, кожна релігійна громада МП має змогу змінити свою єпархіальну приналежність та обрати нову конфесію. Через 9 місяців розпочнеться процес заборони УПЦ МП. Органи місцевого самоврядування або громадські організації можуть звертатися до Державної служби з етнополітики та свободи совісті, яка надаватиме висновки щодо зв'язку певної релігійної громади з Російською церквою. Московський патріархат розділився на кілька юридичних осіб, тому суди ухвалюватимуть рішення про заборону кожної з них окремо.

Андрій Карауш, очільник Рівненської обласної ради:

-- Ми надішлемо своє звернення у кожну релігійну громаду УПЦ з проханням звільнитися від московського впливу. Щодо наших комунальних закладів, то у нас є об'єкти, які перебувають в користуванні УПЦ. Як тільки норма закону стане чинною, ми звернемося до суду, щоб припинити це право користування.

Іларіон, митрополит Рівненський та Острозький ПЦУ:

З моменту повномасштабного вторгнення я неодноразово звертався до вірних Московського патріархату із закликом до діалогу та об'єднання. Наслідком моїх звернень став процес переходу громад МП до Православної церкви України, який триває й досі. Хоча цей процес іноді йде повільно, громади поступово приєднуються до ПЦУ. Знову підтверджую свій заклик до об'єднання і з нетерпінням очікую, що громади разом зі своїми священниками будуть переходити до нашої церкви. Особливо важливо, коли громада переходить зі своїм священником, оскільки це зберігає їхні церковні традиції. Важливо зазначити, що ніхто не примушує громади негайно переходити на українську мову служіння, адже це може бути складно. Також хочу заспокоїти всіх: немає жодної процедури покарання, якою вас лякають. Тому всі громади МП я прийматиму з відкритими обіймами.

Богдан СЛОНЕЦЬ.

Related posts