Дія.Освіта спільно з USAID презентує нові симулятори та серіали, присвячені кібергігієні.
Мета кампанії -- підвищити рівень обізнаності українців про онлайн-загрози та навчити основ кібергігієни -- практичних навичок, які допоможуть захиститися в цифровому світі. Інформаційно-освітні заходи будуть корисними для підлітків, дорослих і людей старшого віку.
Щоб протистояти кіберзлочинцям, які прагнуть отримати доступ до вашої особистої інформації та зламати рахунки, платформа Дія.Освіта спільно з проєктом USAID "Кібербезпека критично важливої інфраструктури України" запускає кампанію з підвищення обізнаності про кібергігієну. Ця ініціатива міститиме рекомендації та практичні поради, що допоможуть кожному з нас захистити свої особисті дані в цифровому середовищі.
"Під час четвертого Саміту перших леді та джентльменів ми презентували нову кампанію з кібергігієни, яка вкотре реалізується за потужної підтримки надійного партнера України -- Агентства США з міжнародного розвитку. Співпраця між Україною та USAID у сфері кібербезпеки триває з 2020 року, і за цей час ми досягли значних успіхів у зміцненні цифрових можливостей. Тож ми раді оголосити про новий етап співпраці, спрямований на всеохопне підвищення рівня обізнаності українців з базових правил безпечного користування інтернетом у всіх громадах та мегаполісах країниі", -- каже Валерія Іонан, заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
За її словами, кібергігієна є комплексом основних, але надзвичайно важливих навичок, які потрібні кожному громадянину, незалежно від вікової категорії чи професійної діяльності. Оскільки ми витрачаємо значну частину свого часу за екранами пристроїв, важливо усвідомлювати потенційні загрози в інтернеті та знати, як їм протистояти. Це стало одним із ключових аспектів державної стратегії в сфері цифрових технологій.
Завдяки тривалому партнерству з USAID, Міністерство цифрової трансформації отримує можливість втілювати значні проєкти, що зміцнюють кібербезпеку України і сприяють нашій країні у боротьбі з новими викликами в цифровій сфері.
У межах інформаційної кампанії анонсовані нові освітні серіали та симулятори, що покривають різні цільові аудиторії -- від підлітків до людей елегантного віку:
У серії виступів експерти детально пояснюють різні типи фішингу, методи захисту від нього та способи покарання кіберзлочинців у разі атаки. Після перегляду серії ви зможете перевірити свої знання, виконуючи практичні завдання в інтерактивному симуляторі.
Для підвищення рівня обізнаності про кібергігієну в рамках національної інформаційної кампанії заплановано випуск серії соціальних рекламних роликів, спрямованих на молодь, дорослих та людей старшого віку.
Усі навчальні та інформаційні ресурси кампанії з кібергігієни можна знайти на спеціально створеній сторінці Дія.Освіта за цим посиланням.