Економічний аспект Плану перемоги орієнтований на забезпечення інтересів України та Європейського Союзу, зазначив Зеленський.
Важливою частиною українського Плану перемоги є його економічна складова, яка спрямована на захист економічних інтересів як України, так і Європейського Союзу, членом якого Україна прагне стати.
Про це заявив Президент Володимир Зеленський у Брюсселі на пресконференції після участі у зустрічі глав держав та урядів країн ЄС, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про те, як європейські партнери сприйняли пропозицію щодо розширення співробітництва у видобутку сировинних ресурсів в Україні і чи можна сприймати таку пропозицію як своєрідну компенсацію за вже надану Україні підтримку ЄС у боротьбі проти російської агресії.
"Загалом, мова йде про економічну безпеку Європи, а також про підтримку українських ресурсів та економічної системи. Це відкриває нові перспективи для інвестицій від наших західних партнерів," - підкреслив Президент.
Він зазначив, що після анексії Криму та початку війни на сході України в 2014 році, Росія захопила значну частину вугільних родовищ та численні шахти в Донбасі, які належать Україні. Це викликало серйозний дефіцит вугілля, особливо під час енергетичної кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням Росії. Внаслідок цього Україна не змогла надати своїм партнерам необхідну енергетичну підтримку у вигляді вугілля, оскільки сама стикалася з його нестачею.
"Зараз Росія знаходиться лише за сто кілометрів від деяких наших природних ресурсів. Хоча ніхто не дозволить їм їх захопити, ймовірність цього зростає, якщо наші партнери не нададуть необхідну допомогу," - зазначив Зеленський.
За його словами, подібний розвиток подій міг би бути небезпечним, оскільки не лише Росія, але і її потенційні союзники могли б отримати доступ до цих ресурсів, що могло б зміцнити ці авторитарні режими.
"Отже, це не просто комерційна угода. Має бути ситуація, де виграють обидві сторони. Мова йде про економічну безпеку як для України, так і для Європи, зокрема для Європейського Союзу, членом якого Україна повинна стати," - зазначив Президент.
Як повідомлялося, сьогодні, 17 жовтня, у Брюсселі розпочалося дводенне засідання Європейської ради, одне з головних питань якої - посилення допомоги ЄС для України у її боротьбі проти російської агресії. У зустрічі глав держав та урядів європейських країн взяв участь Президент України Володимир Зеленський.
Сьогодні ж лідер Української держави відвідає штаб-квартиру НАТО, де долучиться до засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони.