Колишній голова Дніпропетровської області Резніченко та ще чотири особи стали фігурантами справи про корупцію в дорожній сфері, отримавши підозри.


НАБУ і САП викрили масштабну корупційну схему у дорожній сфері, у результаті якої під час війни зловмисники завдали державі збитків на понад 286 млн грн збитків.

Цю інформацію озвучило Національне антикорупційне бюро.

З'явилися підозри:

ексголова Дніпропетровської ОДА; його заступник; екскерівник департаменту ОДА; ексначальнику відділу дорожнього господарства ОДА; керівник суб'єкта господарської діяльності.

У НАБУ зазначили, що в умовах воєнного стану, відповідно до законодавства 2022 року, фінансування експлуатаційного обслуговування автомобільних шляхів отримувало пріоритет, тоді як витрати на поточний та капітальний ремонт доріг могли бути здійснені лише в останню чергу.

З метою отримання пріоритетного фінансування підозрювані внесли зміни до документів, вказавши замість потреби в проведенні капітального та поточного ремонту доріг необхідність в їх експлуатаційному обслуговуванні. Витрати на таке обслуговування були штучно та безпідставно завищені до 1,5 млрд гривень. На цю суму були укладені контракти на виконання робіт з компанією, що має зв’язки з головою Дніпропетровської ОДА, яка завищила ціни на матеріали на більше ніж 286 млн грн, - повідомило Бюро.

Частину цих коштів зловмисники вивели на рахунки інших компаній, пов'язаних із топпосадовцем та його заступником.

Корупція у сфері дорожнього будівництва на Дніпропетровщині та справа Резніченка У серпні цього року в адміністративних будівлях Дніпра та обласної військової адміністрації відбулися обшуки, пов'язані з розслідуванням реконструкції доріг, яку здійснювала компанія, пов'язана з ексголовою ОВА Валентином Резніченком. Ці дії проводилися за рішенням Печерського районного суду Києва, як повідомляло LB.ua з посиланням на джерела, обізнані з ситуацією. За даними слідства, група підприємств, асоційованих з так званими "братами Дубинськими", які були основними підрядниками у згаданих проектах, штучно завищила ціни на матеріали для комунальних робіт з метою розкрадання бюджетних коштів та їх подальшої легалізації. Для цього використовувалися контролюючі фірми, які постачали матеріали. За оцінками, завищення вартості становило три-чотири рази. На початку листопада 2022 року журналісти програми "Схеми" оприлюднили розслідування, яке показало, що компанія, пов'язана з дівчиною тодішнього голови ОВА Дніпропетровщини Валентином Резніченком, отримала контракти на відновлення інфраструктури на суму 1,5 мільярда гривень. Це стало рекордом у порівнянні з фінансуванням відновлення доріг в інших регіонах. Компанія "Будінвест Інжиніринг", співвласниками якої є Яна Хланта (яка має зв'язки з Резніченком) та Павло Чухно — віцепрезидент дніпровського баскетбольного клубу "Прометей", а також менеджер і партнер бізнесменів Володимира та Леоніда Дубинських. Радник голови ОПУ Михайло Подоляк повідомив, що на основі журналістського розслідування, пов'язаного з виділенням значних коштів фірмі, близькій до подруги голови Дніпропетровської ОДА, розпочато слідчі дії. У грудні того ж року Національне антикорупційне бюро провело обшуки в Резніченка, а також у так званого "ідеолога Великого будівництва" Юрія Голика. Резніченка було звільнено у січні 2023 року. Слідчі дії тривають, і навесні цього року, за інформацією джерел УП в антикорупційних органах і політичних колах, НАБУ знову провело обшуки у справі Резніченка, зокрема щодо його знайомої Яни Хланти, чиїй компанії під час війни було виділено 1,5 мільярда гривень на ремонт доріг.

Related posts