Енергоатом вважає, що інформація про затримання високопосадовця компанії за підозрою у корупції є спланованою атака на репутацію.


Керівника, який був затриманий за отримання хабаря, вже усунули з його посади.

В НАЕК "Енергоатом" з обуренням зустріли повідомлення у ЗМІ щодо затримання на хабарі топменеджера підприємства - там вважають це замовними інформаціями, спрямованими на дестабілізацію роботи компанії.

Зокрема, у каналі Енергоатома в Телеграмі було розміщено повідомлення:

В інформаційному просторі активізувалася нова хвиля інформаційних атак на АТ "НАЕК "Енергоатом". За допомогою замовлених неправдивих статей поширюється дезінформація та маніпуляції стосовно роботи Енергоатома, захисту його інфраструктурних об'єктів, а також безпідставні звинувачення у корупційних діях. Аналіз таких матеріалів виявляє їхню основну мету, яка збігається з інтересами ворога – зрив проходження осінньо-зимового періоду та виявлення нових цілей для масованих атак.

Причиною для таких інформаційних атак, які мали на меті підсилити свій "вплив", стала справа Олександра Скопича, колишнього директора з контрольно-ревізійної діяльності та комплаєнс-політики. Нещодавно його затримала Служба безпеки України та висунула підозру. Важливо відзначити, що підозра, висунута О. Скопичу, жодним чином не стосується його діяльності в АТ "НАЕК "Енергоатом", - йдеться в прес-релізі.

Про затримання Олександра Скопича, колишнього директора з контрольно-ревізійної роботи та комплаєнс-політики повідомив співзасновник проєкту "Наші гроші" Юрій Ніколов у Фейсбуці, пізніше цю інформацію підтвердили офіційні джерела.

З огляду на суспільний відгук та порушення вимог Компанії щодо боротьби з корупцією, 30 вересня 2024 року в.о. Голови правління АТ "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін видав наказ про звільнення цього посадовця. Інформацію підтвердили в самій компанії.

В АТ "НАЕК "Енергоатом" успішно функціонує система протидії корупції та зловживанням з боку посадових осіб. Важливою складовою цього процесу є ретельна перевірка всіх тендерних документів. Всі закупівлі відбуваються виключно відповідно до діючого законодавства через платформу Prozorro, що забезпечує максимальну прозорість і доступність процедур. У разі виявлення порушень під час закупівель в компанії негайно ініціюються службові розслідування, за результатами яких вживаються необхідні кадрові та дисциплінарні заходи, - запевнили представники Енергоатому.

Нагадаємо, компанія "Енергоатом" 25 вересня уклала угоду вартістю 509 мільйонів гривень на проєктування і будівництво захисної споруди на Рівненській атомній електростанції. Журналісти проєкту "Наші гроші" наголошують, що "Енергоатом" почав займатися проєктуванням захисту "другого рівня" лише після заяви президента України Володимир Зеленського на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, що біля українських атомних електростанцій енергообладнання незахищене, і три станції стануть мішенню для ударів армії РФ. Зазначається, що мова йде про залізобетонні П-образні споруди, які захищають великі трансформатори від осколкових пошкоджень при непрямому попаданні ракети та ударних дронів.

Related posts