Єрмак: Україна не проводить переговори з Росією. Угоди можуть бути досягнуті лише через окремі домовленості.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак стверджує, що Україна не проводить ніяких переговорів з Російською Федерацією.
Джерело: Єрмак в інтерв'ю, продемонстрованому в ефірі національного телемарафону 4 листопада
Пряма мова: "Ці переговори, про які йдеться (зокрема, публікація The Financial Times, посилаючись на обізнані джерела, повідомляла, що Україна та Росія ведуть попередні розмови про зупинку атак на енергетичну інфраструктуру одна одної - ред.), насправді не є переговорами між Україною та Росією. Що насправді відбувається: ми провели серію тематичних конференцій. Перша з них була присвячена енергетичній безпеці і проходила в онлайн-форматі, а Катар виступав співавтором. Під час цієї конференції ми узгодили основні принципи, пов’язані з цим аспектом Формули миру. Багато країн з різних куточків світу взяли участь..."
Всі ці тематичні конференції вони без Росії.
Після цього ми окреслили основні принципи: якщо, наприклад, Катар або будь-яка інша країна готова реалізувати ці угоди з Україною окремо, а також з Російською Федерацією, то це абсолютно можливо. Аналогічна ситуація спостерігається і в питанні продовольчої безпеки. З Туреччиною вже було налагоджено зерновий коридор, який функціонував протягом року. У той час діяли дві угоди: одна - між "Туреччиною, Організацією Об'єднаних Націй та Україною", а інша - "Туреччиною, ООН та Росією".
Якщо хтось має намір реалізувати результати цієї конференції, відчуваючи готовність діяти в рамках обговореного, то, будь ласка, звертайтеся. На сьогоднішній день мені відомо, що ніякі угоди ще не досягнуті. Якщо такі домовленості виникнуть, Україна готова їх розглянути, оскільки це повністю відповідає принципам, закладеним у Формулі миру України. Всі ці обговорення, здається, є результатом тематичних конференцій, але можу з упевненістю стверджувати, що Україна наразі не веде ніяких переговорів із Росією.
Деталі: Відповідаючи на запитання про те, чи просили українських партнерів утриматися від атак на певні об'єкти в Росії, Єрмак зазначив: "Скажемо так... Ніхто з нас не висував жодних вимог, проте ми, безумовно, усвідомлюємо, що країни, які нас підтримують, можуть мати свої побоювання... Наприклад, у контексті енергетичної безпеки, якщо б вдалося укласти дві угоди за посередництва, скажімо, Катару або іншої країни".
Що стало причиною: Згідно з інформацією, наданою авторитетним джерелам, видання The Financial Times повідомило, що Україна та Росія розпочали початкові переговори щодо припинення атак на енергетичну інфраструктуру обох країн.
У Кремлі охарактеризували публікації про нібито переговори між Москвою та Києвом щодо зупинки атак на енергетичну інфраструктуру як інформаційний вкид.