Європа готується до можливого розриву трансатлантичних зв'язків із США - WP


Європейські посадовці готуються до ймовірного "розриву трансатлантичних зв'язків" зі США, якщо Трамп виграє президентські вибори

Найближчі партнери США в Європі готуються до ймовірного розриву трансатлантичних зв'язків у разі, якщо Дональд Трамп виграє вибори.

Про це повідомило видання The Washington Post, посилаючись на розмови з 15 політиками та експертами з п'яти європейських країн.

Після одного президентства Трампа європейські політики стверджують, що тепер вони краще підготовлені до можливого другого терміну. Вони працюють над різними стратегіями для реагування на непередбачувані ситуації в галузі безпеки та торгівлі. Однак, в певному сенсі, вони визнають, що Європа тепер менш підготовлена до взаємодії з Трампом, ніж раніше, зазначається в матеріалі.

Згідно з публікацією, "бесіда з 15 лідерами, політичними діячами, дипломатами та провідними аналітиками з п'яти країн Європи демонструє, що незалежно від результатів виборів, регіон чекає на справжнє випробування реальністю своєї залежності від США".

Камала Гарріс, кандидатка від демократичної партії, охарактеризувала НАТО як "міцний альянс". Однак ряд високопрофільних європейських політиків і дипломантів вважають, що якщо вона стане президентом, то, ймовірно, дотримуватиметься зовнішньої політики Барака Обами, а не Джо Байдена, акцентуючи увагу США на Східній Азії.

"Незалежно від результатів виборів у США, американська увага в найближчому майбутньому дедалі більше буде спрямована на Індо-Тихоокеанський регіон. Європейським країнам доведеться активніше працювати над своєю безпекою," - підкреслив у розмові з The Washington Post представник Міністерства оборони Німеччини Міхаель Штемпфле.

Однак більшість занепокоєнь, висловлених європейськими чиновниками, зосереджені на Трампі. За словами дипломатів, оперативна група швидкого реагування в штаб-квартирі ЄС в першу чергу працює над розробкою стратегії його можливого повернення.

Коли Трамп останній раз був на посаді, він ввів мита на сталь та алюміній з країн Європейського Союзу. Цього разу він запевняє, що планує зробити ще більше. Він підтримує найбільше підвищення тарифів за останні близько ста років. Як зазначає видання, Німеччина, яка часто стає об'єктом критики з боку Трампа, особливо вразлива до таких змін.

У статті підкреслюється, що підтримка Трампа України в її боротьбі з Росією має невизначений характер. Щоб запобігти потенційному зміщенню позиції адміністрації США щодо України, європейські лідери акцентують увагу на необхідності оперативного прийняття пакетів допомоги до виборів у листопаді. Крім того, нове керівництво НАТО взяло на себе частину завдань Пентагону з координації військової допомоги для Києва.

Країни Європи також збільшують свої військові витрати до найвищого рівня з часів холодної війни.

Європейські високопосадовці визнають, що відсутність підтримки з боку США в оборонному секторі стане суттєвим викликом. Конфлікт в Україні наочно показав, наскільки складно країнам Європи буде витримати тиск самостійно, а також які великі ризики стоять на порядку денному, підкреслює видання.

Читайте також: Демократи охарактеризували виборців Трампа як "непотріб": партії допустили серйозні помилки напередодні виборів - деталі конфлікту.

Перегляньте це відео:

Related posts