Очільник зовнішньополітичного відомства Литви заявив, що Угорщина обстоює інтереси Путіна замість європейських цінностей.
На неформальній зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу, яка розпочалась сьогодні, 29 серпня, головним питанням є продовження військової підтримки України з боку ЄС. Ця зустріч відбувається у Бельгії через Угорщину, яка "підтримує позицію Путіна, а не Європи".
Попри те, що така зустріч повинна була відбутися у столиці країни, яка наразі головує в Раді ЄС, а саме в Угорщині, позиція цієї держави щодо війни в Україні визнана неприйнятною для ЄС. З цієї причини зустріч була перенесена з Будапешта до Брюсселя, про що повідомили очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель і міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
Відповідаючи на запитання про причини проведення неформальної зустрічі саме у Брюсселі, Боррель зазначив, що він особисто так вирішив.
"Я дійшов висновку, що зустріч у Брюсселі була б значно доречнішою, оскільки окремі заяви угорської влади відверто протиставляються загальній зовнішній політиці ЄС. Зустрічі на власній території виглядають набагато ефективнішими", - зазначив він.
Більш докладне роз'яснення з цього приводу надав міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
"Ви знаєте, угорський уряд називає себе партією миру або частиною партії миру. Ми не згодні з тим, що в переговорній кімнаті присутня "російська партія", яка явно підтримує Путіна, а не Європу чи Україну", - зазначив представник Литви.
Як передав OBOZ.UA, Будапешт офіційно оголосив про завершення своєї "миротворчої місії" в контексті війни в Україні. Проте, деякі дипломати з Європи висловлюють сумніви щодо достовірності цього твердження.
Нагадаємо, що липень - місяць, з якого Угорщина почала головувати у Раді ЄС, - очільник угорського уряду Орбан розпочав із серії провокативних зустрічей. Спочатку він відвідав Київ та зустрівся із президентом Володимиром Зеленським, якого під час зустрічі переконував у необхідності припинення вогню.
Одразу після цього прем'єр Угорщини вирушив до Москви для зустрічі з Путіним. Звідти він полетів до Пекіна "говорити про мир" із Сі Цзіньпіном.
Також Орбан у листі до лідерів ЄС заявив про зростання шансів на початок мирних переговорів, також пропонував відновити дипломатичні відносини з РФ.
Лише після поїздок до Києва та Москви угорський політик, за його словами, зрозумів, що позиції України та РФ дуже далекі одна від одної.
Зі свого боку, в ЄС дистанціювалися від індивідуальних дій Орбана, підкресливши, що його візит до Путіна був здійснений за особистою ініціативою, а не від імені Європейського Союзу.