Тарас Чмут, очільник фонду "Повернись живим", відкрито висловився щодо Курської операції, президента Трампа та перспектив можливого "миру" з Російською Федерацією.


Тарас Чмут провів значне інтерв'ю з генеральним директором Київстару Олександром Комаровим для свого авторського YouTube-каналу OK Talk. У розмові він висвітлив ключові проблеми та виклики, з якими стикаються Сили оборони України, обговорив вплив північнокорейських військових на хід війни, американську підтримку з боку президента Дональда Трампа, а також відмінності між українським та російським суспільствами. Ми підготували основні ідеї і тези цього інтерв'ю.

Щодо операції Збройних Сил України в районі Курська.

Ми повинні завдавати ударів у тих місцях, де противник не очікує. З одного боку, це потужна інформаційна кампанія для нашого суспільства та міжнародних партнерів, яка підвищила моральний дух українців. З іншого боку, ми витратили значну кількість боєздатних резервів, які були задіяні в боях і виснажені. Чи вдалося нам досягти стратегічних цілей? Це залишається відкритим питанням.

Щодо підтримки України з боку Сполучених Штатів.

Я провів практично весь жовтень у США у зв'язку з роботою фонду. Нам слід значно активніше взаємодіяти з американською аудиторією, щоб пояснити, що таке Росія та що насправді відбувається у війні — адже йдеться не лише про території, а про світогляд і цінності. На сьогоднішній день американці фактично не усвідомлюють ситуацію. Україна вже давно зникла з їхнього інформаційного простору. Натомість, чимало уваги приділяється Палестині та Тайваню, але про Україну говорять дуже мало. Вся дискусія зводиться до простого висновку: ми надаємо вам чимало фінансування, але це, зрештою, проблема Європи.

Про підхід Трампа.

Нещодавно обраний президент США неодноразово висловлював бажання: "Я прагну якнайшвидше завершити цю війну". Чи можливо змусити Україну укласти тимчасову угоду про мир без юридичного оформлення окупації її територій? На мою думку, це цілком реально. Очевидно, що ми залежимо від фінансової та військової підтримки з заходу. Якщо ця допомога зникне, то нам буде вкрай важко протриматися. Проте західний світ не однорідний. Існують країни, які щиро підтримують Україну. На жаль, їхня потужність не така велика, як нам би хотілося, але вони роблять більше, ніж могли б.

Яким буде "мир" із РФ.

Чи можливо, що війна закінчиться після досягнення перемир'я? Швидше за все, ні – вона просто перейде в іншу фазу. Як тільки настане цей "мир", Росія намагатиметься знову встановити політичний контроль над Україною. Можливо, з'являться нові партії, схожі на "Ми за мир та відновлення". Це вже не вперше, коли ми стикаємося з подібними спробами. Якщо їм не вдасться здійснити політичний реванш, вони можуть вдатися до спроб внутрішнього заколоту. Якщо ж і це не спрацює, можливо, ми знову станемо свідками подій 24 лютого, але в іншому році. Тому нам потрібно готуватися до війни, щоб запобігти їй: зміцнювати ефективні інституції, обирати адекватних керівників і уникати негативу в суспільстві. Незалежно від сценарію, навіть під час тимчасового перемир'я, велика частка відповідальності лежить на українцях та їх еліті.

Про українське та російське суспільства.

Росіяни не вірять одне одному. У них інше ментальне сприйняття донатів. А для нас -- це норма. Всі всім на щось донатять: від допомоги тваринам до переселенців, від поранених до зброї, від якихось великих державних потреб до ще чогось. Тобто ми -- країна, де люди можуть об'єднуватися у кризові періоди попри купу негативу, який був до та буде після. От ми згуртувалися, зробили щось - та й розійшлись далі сваритися.

Щодо оборонно-промислового сектору України.

У нашій країні активно створюються потужні кластери, що спеціалізуються на виробництві дронів, засобів радіоелектронної боротьби, комплектуючих, боєприпасів та броньованої техніки. Раніше ця діяльність була або зовсім відсутня, або обмежувалася лише кількома одиницями продукції.

Більше ідей від Тараса можна знайти за посиланням на YouTube-каналі CЕО Київстару OK TALK.

Related posts