Обсяги імпортованого м'яса знизилися до менш ніж 1%. Поставки свинини з інших країн досягли рекордно низького рівня.
"Враховуючи мінімальну присутність імпортної свинини на ринку (менше 1% його загальної ємності), цьогоріч м'ясна галузь найбільше орієнтована на продукцію внутрішнього виробництва", -- повідомила асоціація. -- "Водночас, низька активність зовнішніх надходжень свинини "натякає", що цей рік може встановити новий рекордний мінімум за обсягами імпорту, побивши попередній -- 5,2 тис. т, який зафіксували у 2018-му".
Протягом останніх 10 місяців Україна експортувала 2,5 тисячі тонн свинини, що принесло $6 мільйонів доходу, випередивши витрати на імпорт цього м'яса на $780 тисяч.
"Цілком ймовірно, що Україна зможе завершити 2024-й в статусі нетто-експортера, хай і з незначним відривом", -- зазначає асоціація.
Однак на сьогоднішній день експортним успіхам заважає вузький географічний охоплення зовнішньої торгівлі.
Так 75% української свинини експортується до ОАЕ, а решта в незначних обсягах до Бахрейну, Малазії, Ліберії, Гонконгу та Анголи.
"Утім і бізнес, і держоргани працюють над розширенням переліку країн, "відкритих" для поставок свинини та продукції з неї. Так, наразі Держпродспоживслужба веде перемовини щодо узгодження двосторонніх ветеринарних сертифікатів, необхідних для налагодження зовнішньої торгівлі, із низкою країн, зокрема з Південною Кореєю, Малайзією, Сінгапуром, В'єтнамом тощо", -- повідомила асоціація.