Індійські фінансові установи припинили обслуговування торгових операцій з Росією, приєднавшись до своїх колег з Туреччини та Китаю.
Індійські банки побоюються обслуговувати розрахунки з російськими компаніями через загрозу вторинних санкцій США.
Про це розповів російський посол в Індії Денис Аліпов, передає Bloomberg.
За його словами, індійські банки, які мають контакти із США, "стурбовані вторинними санкціями".
Російський посол висловив сподівання, що цю проблему вдасться вирішити на рівні БРІКС, куди входять РФ та Індія.
"За словами Аліпова, важливо, щоб Росія, Китай, Індія та Південна Африка отримали однакові можливості для висловлення своєї думки з питань світової економіки."
Декларація російського посла прозвучала на фоні підготовки урядів обох країн до міністерської зустрічі, запланованої на листопад, зазначає Bloomberg. В ході цієї зустрічі учасники мають намір обговорити питання двосторонніх відносин та ініціативи для стимулювання торгівлі.
"Ми віримо, що усвідомлення серед індійських банків стане дедалі глибшим," - зазначив Аліпов.
Двостороння комерція між Індією та Росією досягла рекордного рівня в фінансовому році, що завершився в березні 2024 року, становлячи $65,7 мільярда. Проте, ця торгівля характеризується суттєвим дисбалансом: Індія імпортувала російські товари на понад $60 мільярдів, здебільшого завдяки вигідним угодам на нафту. У той же час, індійський експорт до Росії склав лише $4,26 мільярда. Це призводить до того, що російські експортери зазнають труднощів при переведенні коштів з Індії.
Читайте також: Санкції діють: Пропагандисти з Росії визнали, що розрахунки через турецькі банки заблоковані.
Згідно з повідомленнями, для подолання цієї проблеми російська сторона запропонувала Індії скористатися своєю альтернативою SWIFT - "Системою передачі фінансових повідомлень" (СПФС). Офіційних коментарів з боку індійської влади щодо цієї пропозиції не було.
Окрім того, для подолання труднощів з фінансовими операціями, російський лідер Путін планував обговорити можливість створення альтернативи SWIFT на саміті БРІКС, який проходив у Казані.
Проте зацікавити лідерів БРІКС Кремлю не вдалось. У підсумковій декларації саміту вони погодилися лише "обговорити" та "вивчити" російську пропозицію, а за підсумками двосторонніх переговорів ні голова КНР Сі Цзіньпін, ні президент Туреччини Реджеп Ердоган не повідомили рішення, яке б розблокувало банківські платежі.