Іран не прагне до масштабного конфлікту з Ізраїлем: аналітик розглянув можливі варіанти "відплати" з боку Тегерана.
Іран не прагне до масштабного конфлікту з Ізраїлем. Саме тому Тегеран поки що не відреагував на ліквідацію керівника ХАМАСу Ісмаїла Ганії, але "відплата" неминуче відбудеться.
Про це у коментарі Youtube-каналу РБК-Україна розповів ізраїльський воєнний оглядач Давид Шарп. Про це повідомляють Контракти.UA.
За його словами, помста Ірану очікувалася у вигляді ракетного удару по Ізраїлю досить швидко, проте "Іран, мабуть, дещо переосмислив". Причиною є, зокрема, й погрози з боку Ізраїлю, США та Світового банку.
"Іран не прагне до масштабного конфлікту з Ізраїлем. Швидше за все, він боїться такого розвитку подій і, очевидно, обрав інші шляхи для вираження своєї образи. Проте виникає дилема: іранці дали обіцянку про помсту. Якщо вони не виконують її, це може призвести до втрати репутації. Вони говорили про це на всіх рівнях", - підкреслив Шарп.
Він підкреслив, що втрата репутації на Близькому Сході свідчить про слабкість як для союзників, так і для опонентів.
"За це потрібно заплатити. І помста повинна виглядати так, ніби її здійснив саме Іран. В іншому випадку, це створює враження, що Іран не дотримався своїх обіцянок. Тут виникає цікава дилема для Ірану: завдати удару ракетами, як це було в квітні, є ризикованим кроком. Більше того, якщо вони не вжили заходів кілька тижнів тому, то незрозуміло, чому зараз зволікають. Якщо вже планують завдавати удару, то логічніше зробити це одразу", - зазначив експерт.
На його думку, ймовірно, Іран вирішив діяти іншим шляхом. Зокрема, може вдатися до класичного тероризму.
"Може атакувати ізраїльське представництво за кордоном, спробувати вбити високопоставленого ізраїльтянина або якогось відомого де-небудь за кордоном. Це тероризм. По-друге, не зрозуміло, як за це взяти відповідальність, якщо ти здійснив теракт за кордоном. Я б сказав так: щось та зроблять. Виключати, що вони завдадуть якогось ракетного удару, теж не можна", - зазначив Шарп.
Суперечка між Іраном і Ізраїлем
Нагадуємо, що 31 липня в Тегерані був усунутий лідер ХАМАС Ісмаїл Ганія. Він прибув до Ірану для участі в інавгураційній церемонії нового президента країни, Масуда Пазешкіана.
Іранські урядові представники негайно звинуватили ізраїльські розвідувальні служби в причетності до інциденту. Відповідно до інформації, наданої іранською стороною, гостьовий будинок, в якому перебував Ганія, нібито зазнав ракетного обстрілу.
Водночас, західні медіа, посилаючись на інформацію від своїх джерел, повідомили, що Ганія загинув в результаті вибуху бомби, закладеної в гостьовому будинку кілька місяців перед трагедією.