Кабінет Міністрів України повідомив, що FATF підтвердила призупинення членства Росії, проте не включила її до чорного списку.


Міністерство фінансів України разом із Державною службою фінансового моніторингу вітають ухвалене цього тижня на пленарному засіданні в Парижі рішення Групи з розробки фінансових заходів у боротьбі з відмиванням грошей (FATF) про підтримку призупинення членства Росії.

Проте, незважаючи на численні свідчення порушень, які Росія вчинила щодо стандартів і рекомендацій FATF після призупинення, країни-учасниці FATF не змогли знайти спільну мову для внесення Росії до чорного списку.

У лютому 2023 року FATF вжила безпрецедентних заходів, тимчасово зупинивши членство Росії через визнання її дій такими, що суперечать основним цілям організації, спрямованим на зміцнення співпраці та забезпечення безпеки глобальної фінансової системи. FATF також підкреслила тісні зв’язки Росії з країнами, що знаходяться в чорному списку, а також її шкідливу кібердіяльність.

З моменту припинення бойових дій Росія активізувала свої військові та фінансові відносини з Північною Кореєю та Іраном, які підпадають під міжнародні санкції. В обмін на військову допомогу Росія постачала нафту до Північної Кореї, яка також підлягає санкціям ООН, і використовувала північнокорейські балістичні ракети для атак на українські міста. Нещодавно Північна Корея направила своїх військових до Росії, щоб підтримати її агресію проти України. У свою чергу, Росія придбала балістичні ракети в Ірану та посилила фінансову і банківську співпрацю з цією країною.

Росія ставить під загрозу безпеку та цілісність глобальної економіки, надаючи можливість країнам, таким як Північна Корея та Іран, обійти міжнародні фінансові механізми, що призводить до їх дестабілізації.

Кібернапади з боку росії продовжують порушувати роботу критично важливих сервісів і економік по всьому світу. Наприклад, за повідомленнями, росія захищала та спрямовувала діяльність відомого кіберзлочинного угруповання Evil Corp, яке здійснювало атаки в кількох країнах-членах FATF.

FATF закликала держави звертати увагу на існуючі та нові загрози, які Росія представляє для стабільності та безпеки світової фінансової системи. Проте країни не повинні покладатися на ініціативи глобальних організацій. Багато урядів вже мають свої власні переліки юрисдикцій з високим рівнем ризику, які вони можуть використовувати для захисту своїх економік від фінансових злочинів та зростаючої злочинності з боку Росії.

Загрози, які Росія представляє для стабільного функціонування світової економіки, зростають у міру того, як вона намагається досягти успіху в своїй незаконній агресії. Україна продовжить співпрацювати з урядами, щоб допомогти їм краще усвідомлювати серйозні недоліки російської системи боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму, а також ризики, які Росія створює для їхніх економік. Ми впевнені, що така спільна робота допоможе протидіяти фінансовим злочинам з боку Росії та підвищити безпеку та цілісність глобальної фінансової системи.

Related posts