Кабінет Міністрів України - Ольга Стефанішина провела зустріч з Танею Мишевич, Міністром з питань європейської інтеграції Сербії, під час Конференції, присвяченій Формулі миру, що відбулася в Монреалі.
31 жовтня, у четвер, Ольга Стефанішина, Віце-прем'єр-міністр, відповідальна за європейську та євроатлантичну інтеграцію, провела зустріч з Танєю Мишевич, Міністром з питань європейської інтеграції Сербії. Ця подія відбулася в рамках конференції, присвяченої людському виміру Формули миру, яка проходила в Монреалі, Канада.
Віце-прем'єр-міністр висловила вдячність сербській колезі за участь у Конференції на чолі делегації її країни.
"Мені надзвичайно приємно вітати вас та вашу делегацію сьогодні в Монреалі на цій надзвичайно значущій конференції для нашої країни. Це є сильним і важливим меседжем," - підкреслила Ольга Стефанішина.
Вона зокрема поінформувала Таню Мишевич про ситуацію з українськими дітьми, незаконно вивезеними до росії під час повномасштабної агресії, а також про стан українських військовополонених та утримуваних росією цивільних осіб. Віце-прем'єр-міністр висловила сподівання, що Сербія підтримає та допоможе Україні у поверненні усіх українців, які у жахливих умовах, потерпаючи від тортур та знущань, утримуються росією.
Міністр Сербії підтвердила свою підтримку територіальної цілісності України та висловила готовність її держави надавати гуманітарну допомогу.
Окремо учасники зустрічі розглянули Пакет розширення Європейського Союзу на 2024 рік, який був представлений Європейською Комісією напередодні. У своєму звіті Комісія підтвердила, що Сербія успішно досягла необхідних критеріїв для відкриття Кластера 3 "Конкурентоспроможність та інклюзивний розвиток".
Ольга Стефанішина і Таня Мишевич підкреслили прогрес, якого обидві країни досягли протягом року на шляху євроінтеграції, акцентуючи увагу на значущості підходу, що ґрунтується на результатах, під час оцінювання успіхів кожної з країн у процесі приєднання до ЄС.
Учасники зустрічі підкреслили, що затримка в розширенні Європейського Союзу може завдати шкоди та негативно позначитися на підтримці й усвідомленні громадянами процесу євроінтеграції.
Віце-прем'єр-міністр підкреслила значення спільної роботи всіх країн, що прагнуть до розширення, у реалізації трансформаційних процесів, а також необхідність встановлення обміну досвідом та експертизою на цьому шляху.
"На початку 2025 року Україна ставить перед собою амбітні цілі. Ми зацікавлені у встановленні регулярної співпраці з країнами Західних Балкан, зокрема з Сербією. Наші держави володіють розвинутою інституційною основою і мають значний потенціал для активного просування до ЄС. Я впевнена, що обмін досвідом та експертизою між нами буде взаємовигідним," - підкреслила представниця уряду.
Вона також висловила впевненість, що нова команда Єврокомісії зосередить увагу на розширенні, активізуючи цей процес для всіх держав-кандидатів.
Також в межах зустрічі позитивно відзначили проведення у Белграді, Сербія, заходу з обміну досвідом між країнами-кандидатами на вступ до ЄС. Участь від України взяв Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков. Наступна зустріч переговірників країн-кандидатів запланована на другу половину листопада 2024 року в Кишиневі, Молдова.