Кабінет Міністрів України, представлений Сергієм Марченком, на зустрічі фінансового блоку G7 окреслив основні напрямки співпраці з міжнародними партнерами, спрямовані на зміцнення фінансової стабільності в Україні.
Залучення бюджетної підтримки на 2025 рік, зокрема, реалізація механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA), впровадження реформ для сталого зростання економіки України та євроінтеграції, активна робота у межах Української платформи донорів -- головні напрями, які потребують ефективної співпраці з міжнародними партнерами для посилення фінансово-економічної стійкості України.
Цю інформацію озвучив Міністр фінансів України Сергій Марченко під час засідання фінансової групи G7, яке відбулося у США в рамках Щорічних зборів Міжнародного валютного фонду та Світового банку.
У заході взяли участь міністри фінансів і керівники центральних банків країн G7, а також представники Міжнародного валютного фонду, Світового банку та Європейської Комісії.
Міністр фінансів висловив вдячність міжнародним партнерам, які активно підтримують Україну, підкресливши, наскільки важливо продовжувати ці зусилля.
Сергій Марченко підкреслив важливість історичного рішення, ухваленого країнами G7 та Європейським Союзом, про створення механізму ERA на суму 50 мільярдів доларів США.
"Ще півроку тому під час Весняних зборів у Вашингтоні ми розглядали теоретичну можливість використання активів рф на благо України. Сьогодні ж ми отримали конкретні рішення та гарантії. Агресор мусить нести відповідальність за завдані Україні збитки. Завдяки коштам ERA ми зможемо забезпечити фінансування ключових потреб бюджету починаючи з початку 2025 року," - підкреслив Міністр фінансів.
За підсумками засідання країни G7 опублікували спільну заяву, у якій зазначили, що досягли консенсусу щодо надання Україні кредитів у розмірі близько 50 млрд доларів США в рамках ERA. Кредити будуть обслуговуватися та погашатися за рахунок майбутніх надходжень від заморожених російських активів. Виплата коштів має розпочатися до кінця року.
Попри виклики, пов'язані з війною, Уряд продовжує реалізацію структурних реформ за підтримки міжнародних партнерів, що сприяють тривалому економічному зростанню України на шляху до європейської інтеграції. Сергій Марченко зазначив, що успішний п'ятий перегляд програми МВФ є яскравим підтвердженням цього. Україна вперше досягла цього етапу в історії співпраці з Фондом: "Ми вже розпочали підготовку до шостого перегляду, який відбудеться в грудні цього року. Маємо всі підстави сподіватися, що також успішно його пройдемо".
Одночасно Україна показує високі результати у виконанні показників Плану України в рамках інструменту ЄС Ukraine Facility.
Відновлення є третім ключовим аспектом співпраці. Було підкреслено, що залучення іноземних інвестицій є вирішальним для економічного розвитку України.