Катар, під впливом тиску з боку США, звернувся до керівників ХАМАС з проханням залишити Доху, повідомляє FT.
Відмова бойовиків від угоди про звільнення ізраїльських заручників означає, що їхня присутність у Катарі недоцільна, вважає Вашингтон.
Катар, під впливом американського тиску, звернувся до керівників ХАМАС з проханням залишити Доху. Це стало важливим кроком у зовнішній політиці держави Перської затоки, згідно з інформацією Financial Times.
За словами джерела видання, прохання з'явилося близько десяти днів тому після інтенсивних обговорень з американськими чиновниками.
Доха прийняла "політичний офіс" ХАМАС ще в 2012 році, коли війна в Сирії змусила представників угруповання залишити свою базу в Дамаску й США звернулися до Катару з проханням відкрити канал зв'язку з бойовиками.
Катар відіграв важливу роль як посередник у перемовинах між Ізраїлем та ХАМАС стосовно звільнення заручників. Минулого року за посередництва Дохи вдалося звільнити понад сто ізраїльських заручників внаслідок досягнутої угоди.
Але відтоді переговори зайшли в глухий кут, і Катару повідомили, що після провалу "неодноразових пропозицій звільнити заручників, лідери [ХАМАС] більше не є бажаними гостями в столицях будь-якого американського партнера", розповів FT високопоставлений чиновник адміністрації президента США Джо Байдена.
"Ми чітко дали це зрозуміти Катару після того, як кілька тижнів тому ХАМАС відхилив чергову пропозицію про звільнення заручників", - додав чиновник.
Він зазначив, що Катар став важливим гравцем у переговорах щодо встановлення режиму припинення вогню та звільнення залишків ізраїльських заручників, які все ще знаходяться в полоні у бойовиків.
"Проте після численних відмов ХАМАС звільнити хоча б частину заручників, зокрема під час недавніх переговорів у Каїрі, подальше перебування їхніх представників у Досі більше не є доцільним чи прийнятним", - зазначив чиновник.
Очікується, що члени ХАМАС, які перебували в Катарі, переїдуть до Туреччини -- ця країна вже давно надає притулок політичним діячам угруповання.
За інформацією арабського дипломата, делегація ХАМАС нещодавно побувала в Туреччині, Ірані, Алжирі та Мавританії, де вела переговори щодо потенційного переселення.
"Катар влаштував зустріч з лідерами ХАМАС, отримавши попередню згоду від США. Дипломат зазначив, що є сенс розглянути можливість їхнього усунення, якщо позиція американців зазнає змін."