Очільники освітніх установ в Одесі попалися на хабарництві: які "сервіси" вони пропонували за фінансову винагороду (фото, відео)
Одному з підозрюваних загрожує до восьми років позбавлення волі
На минулому тижні в Одесі було затримано двох директорів професійних навчальних установ за підозрою у корупційних діях. Мова йде про Володимира Чорноволя та Сергія Пертусенка.
Про це пише "Думська", посилаючись на джерело у прокуратурі. Зазначається, що 12 вересня було затримано заступника начальника морехідного коледжу імені Олександра Маринеска з навчально-виховної роботи Володимира Чорновола.
Згідно з інформацією від правоохоронних органів, затриманий вимагав та отримав 500 доларів від курсанта, якого раніше було відраховано. За ці кошти він обіцяв повернути молодого чоловіка на денну форму навчання, щоб той уникнув призову на військову службу. Окрім цього, він запевняв у позитивному рішенні з боку завідувача відділення, до якого абітурієнт планував вступати, а також працівників кадрового відділу.
Заступника директора затримали безпосередньо в навчальному закладі, як тільки він отримав гроші. Виявилось, що більшу частину свого життя Чорновіл провів на службі в поліції, але в 2014 році звільнився. Йому було пред'явлено підозру у отриманні неправомірної вигоди. За це йому може загрожувати тюремне ув'язнення терміном до восьми років з можливістю конфіскації майна.
На наступний день, 13 вересня, було затримано директора професійного коледжу зв'язку та інформатизації при Державному університеті інтелектуальних технологій та зв'язку Сергія Петрусенка за підозрою у хабарництві.
Затримання відбулося також у навчальному закладі. За даними слідства, керівник навчального закладу вимагав і отримав 1000 доларів від студента за сприяння у відновленні на третій курс.
Петрусенко займає посаду керівника коледжу з 2009 року. До цього він обіймав посаду декана на одному з факультетів академії зв'язку, а ще раніше керував одеською гімназією №1, названою на честь Алли Бистриної. Він є кандидатом педагогічних наук та має звання Заслуженого працівника освіти України.
Нагадаємо, що раніше "Телеграф" повідомляв про ситуацію в районному ТЦК Тернопільської області, де ухилістів обслуговували за певну плату. Відомі суми, які стягували за ці послуги.