Киевский апелляционный суд прекратил уголовное дело о незначительном краже в результате декриминализации – все детали.


Киевским апелляционным судом закрыто уголовное производство о мелкой краже в связи с утратой закона, которым устанавливалась уголовная противоправность деяния. Об этом пишет Бориспольский горрайонный суд.

У справі № 359/3977/24 розглядається випадок, що стався в січні 2024 року, коли мешканка села Вишеньки Бориспільського району, перебуваючи в магазині ТОВ "ФОРА", взяла з торгових полиць товарів на суму 1061 грн. Після цього жінка поклала їх у візок і вийшла з магазину, не оплативши покупки на касі самообслуговування. Подальше використання викрадених товарів відбулося на її власний розсуд.

Згідно з рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області, ухваленим 6 червня 2024 року, її визнано винною у скоєнні злочину, передбаченого частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України. Суд призначив їй покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування покарання з випробовуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік та відповідно до ст. 76 КК України покладено певні обов'язки.

Заступник керівника прокуратури Київської області подав апеляцію, в якій вимагав скасування судового рішення через значні порушення кримінального процесуального законодавства та невідповідність судових висновків реальним обставинам справи.

Судова колегія київського апеляційного суду, що займається розглядом кримінальних справ, у своєму апеляційному рішенні від 1 жовтня 2024 року частково задовольнила подану скаргу.

Вирок Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 6 червня 2024 року щодо громадянки - скасував, а кримінальне провадження закрив на підставі п. 4-1 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв'язку із втратою чинності закону, яким встановлювалась кримінальна протиправність діяння.

Згідно з інформацією, опублікованою в "Судово-юридичній газеті", з 9 серпня 2024 року почав діяти новий закон, що декриміналізує дрібні крадіжки. Йдеться про Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів" №3886-ІХ.

Декілька судів вже почали впроваджувати новий закон у практику стосовно засуджених осіб. Як зазначено в рішеннях судів, відповідно до частини 1 статті 5 Кримінального кодексу, закон, який скасовує злочинність певних дій, пом'якшує кримінальну відповідальність або інакше поліпшує становище особи, має зворотну дію в часі. Це означає, що він поширюється на осіб, які вчинили ці діяння до набрання законом чинності, включаючи тих, хто наразі відбуває покарання або вже відбув покарання, але має судимість.

Related posts