Китай інвестував мільярди в будівництво військових споруд на морі: WP розкриває витончений план Сі.


Експерти висловлюють думку, що стрімке розширення військової інфраструктури Китаю може свідчити про можливі наміри здійснити агресію проти Тайваню.

Китайська влада витратила десятки мільярдів доларів на створення морських військових комплексів у Південно-Китайському морі та на Хайнані. Експерти вважають, що це може бути пов'язано з наміром лідера КНР Сі Цзіньпіна напасти на Тайвань, повідомили в The Washington Post.

У публікації зазначено, що протягом двох десятиліть Китай збільшив інвестиції у свою військову інфраструктуру на Хайнані та на захоплених рифах у Південно-Китайському морі більш ніж утричі. Загальна вартість військових об'єктів у цих зонах перевищила 50 мільярдів доларів, що значно перевищує суму, виділену США на всі свої військові бази на Гавайських островах.

Експерти вважають, що активне збільшення військових можливостей має кілька причин. По-перше, це свідчить про амбіції Пекіна до глобального впливу, а також про необхідність охорони морських маршрутів, які є критично важливими для китайської економіки.

Також, добре розвинена військова інфраструктура в Південно-Китайському морі та на острові Хайнань може стати значною перевагою для Китаю у випадку, якщо США та їхні союзники вирішать втрутитися в потенційний напад Пекіна на Тайвань, підкреслили експерти в статті.

За словами дослідників, інфраструктура військово-морської бази Великий Юйлінь на острові Хайнань у 2022 році оцінювалася більш ніж у 18 мільярдів доларів. Це можна порівняти з вартістю одного з найважливіших тихоокеанських об'єктів збройних сил США - спільної бази Перл-Гарбор-Гікем, підкреслили у виданні.

"Це серйозний виклик для регіону. Це серйозний виклик для наших союзників і партнерів", - заявив в інтерв'ю адмірал Семюел Папаро, командувач Індо-Тихоокеанського командування ЗС США.

Папаро зазначив, що розширення військової інфраструктури Китаю в Південно-Китайському морі є загрозою для інтересів США. В публікації підкреслюється, що колишній командувач Військово-морської розвідки США Майкл Штудеман вважає, що Сі Цзіньпін наразі не готовий до прямого військового конфлікту з Вашингтоном, проте в майбутньому така можливість не виключається.

"Китай дуже старанно працює над тим, щоб мати там перевагу, з якою ніхто інший не може зрівнятися. Вони створили можливість проєктувати силу за допомогою різних типів можливостей - повітря, ракет, ополчення, кораблів, підводних човнів. І нам потрібно нарощувати наші можливості та військову позицію з союзниками, щоб запобігти китайському нападу".

Не так давно американський кореспондент Девід Акс повідомив про появу в Китаї нового класу підводних човнів. За словами журналіста, таким чином Пекін прагне досягти паритету у військовому потенціалі зі Сполученими Штатами.

Крім того, експерти звинуватили США і Китай у причетності до нового падіння цін на нафту. Аналітики вважають, що ціни можуть піднятися, якщо з'являться чіткіші ознаки економічного відновлення Пекіна.

Related posts