Київська міська рада ухвалила рішення про докапіталізацію компанії "Київміськбуд" на суму 2,56 мільярда гривень, повідомляє Delo.ua.


Про це йдеться на сайті Київської міськради.

За відповідне рішення проголосували 73 депутати на пленарному засіданні. Депутати також закликали уряд підтримати Київ у питанні компенсації очікуваних збитків, пов'язаних із добудовою проєктів Української державної будівельної корпорації "Укрбуд".

За інформацією Владислава Андронова, заступника голови Київської міської державної адміністрації, в умовах повномасштабної агресії та на фоні зобов'язань, які були взяті раніше щодо завершення будівництв об'єктів "Укрбуду", компанія "Київміськбуд" переживає серйозні фінансові труднощі.

Згідно з оцінками аудиторів, загальні втрати компанії внаслідок завершення цих проєктів досягають 2,28 мільярда гривень.

Серед пріоритетних цілей, на які будуть спрямовані кошти докапіталізації, - будівництво 24 житлових комплексів, де заплановано понад 120 житлових будинків загальною площею 548 674 квадратних метри.

Частина житлового фонду буде безкоштовно надана військовослужбовцям та працівникам Міністерства внутрішніх справ України. Це сприятиме вирішенню проблеми розміщення сімей військових, які брали участь у бойових операціях.

Київ контролює 80% статутного капіталу компанії "Київміськбуд", що надає місту можливість активно сприяти цій важливій соціальній ініціативі та мати вплив на втілення будівельних проектів, особливо під час відновлення після кризи, викликаної війною.

У липні було ухвалено рішення по початок аудиту діяльності "Київміськбуду". На цей час Кушніра відсторонили від виконання обов'язків. Зрештою в грудні він подав у відставку після 12 років роботи.

Нагадаємо, що наприкінці 2019 року, коли один із провідних гравців на ринку будівництва - компанія "Укрбуд девелопмент" під керівництвом Максима Микитася - зазнав краху, було ухвалено рішення передати завершення будівництва її житлових комплексів "Київміськбуду".

Обговорювалося питання добудови 22 об'єктів, проте компанія "Київміськбуд" згідно з урядовим рішенням взяла на свій баланс лише 18 з них. Будівельні роботи стартували в лютому 2020 року. На листопад 2022 року було завершено 11 житлових комплексів.

Варто зазначити, що сума в 2,28 мільярда гривень, яку Київ вважає необхідною для компенсації, вже згадувалася раніше як міською адміністрацією, так і новим керівником "Київміськбуду" Василем Олійником. За його словами, були підготовлені звернення до Кабінету Міністрів, але "ніякої реакції у вигляді фінансування не було".

Related posts