Коли кашель триває довше, ніж очікувалося: важливі аспекти, які слід врахувати для вчасного виявлення проблеми.
Які сигнали кашлю не варто ігнорувати
Гарвардська медична школа поділилася інформацією про кашель, який повинен викликати занепокоєння.
Кашель - це природний рефлекс, який очищає дихальні шляхи, але коли він триває довше ніж три тижні, варто звернути увагу. Лікарка Джессіка МакКеннон з Гарварду пояснює, що звичайний кашель, викликаний застудою чи ГРВІ, зазвичай проходить самостійно. Однак, якщо він затягується на понад вісім тижнів, кашель вважається хронічним і вимагає додаткової уваги- Гарвардська медична школа.
Причини хронічного кашлю можуть бути різноманітними. Часто лікарі починають дослідження від верхніх дихальних шляхів і далі спускаються до легенів і шлунка. Серед можливих причин -- синусит, сезонна алергія, кислотний рефлюкс, побічні дії ліків або навіть шкідливі звички, як-от куріння чи вейпінг. Хронічний кашель також може бути симптомом серйозних захворювань, таких як астма, ХОЗЛ, інфекції легень або навіть рак.
Іноді навіть такі, здавалося б, незначні фактори, як сірка у вухах, здатні спровокувати кашель, зазначає МакКеннон. Якщо кашель не припиняється, можна розглянути можливість застосування безрецептурних препаратів, таких як антигістамінні засоби для боротьби з алергією або антациди при рефлюксі. Вкрай важливо уважно фіксувати всі симптоми та їх специфіку: чи є кашель вологим чи сухим, чи посилюється він після їжі або вночі. Це допоможе лікарю краще зрозуміти причини виникнення кашлю.
МакКеннон рекомендує відвідати лікаря, якщо кашель супроводжується такими симптомами, як задишка, дискомфорт у грудній клітці, хрипи, наявність крові у мокроті, зниження ваги або хронічна втома. У випадках, коли існує ймовірність серйозного захворювання, медичні фахівці можуть призначити рентгенографію або комп'ютерну томографію для більш детального обстеження.
Раніше ми згадували, що ці продукти не рекомендується вживати під час простуди.
Українців застерегли щодо небезпечної хвороби – більше інформації на Знай.ua.