Компанія IAI презентувала інноваційну ракету TEASER: які її ключові характеристики (фото)
Вперше в цій системі озброєнь була використана технологія ACLOS, що дозволяє обходитися без використання глобальних навігаційних супутникових систем.
Компанія Israel Aerospace Industries (IAI) офіційно презентувала інноваційну ракетну систему TEASER, у якій уперше застосовано технологію зовнішнього оптичного наведення Automatic Command to Line-of-Sight (ACLOS) без використання датчика самонаведення. Фактично це перше у своєму роді технологічне рішення, адаптоване до сучасного поля бою, особливо для піхотних підрозділів. Про інновацію детальніше розповіли в Defence Industry Europe.
Система TEASER розроблена для підвищення ефективності військ у сучасних бойових умовах, пропонуючи універсальну керовану зброю для різних оперативних завдань. Розміри ракети -- 70 см завдовжки і 8,4 см у діаметрі -- полегшують її інтеграцію в наявні конфігурації озброєння і роблять її сумісною з різними оптичними пристроями. Система наведення, звана Teaser-Sight, має внутрішні канали денного і нічного бачення, що дає змогу швидко адаптуватися до бойових умов.
Ракета TEASER має можливість ураження різноманітних цілей, таких як легкоброньовані транспортні засоби, наземні укріплення, низьколетючі повітряні об'єкти та рухомі цілі. Основною перевагою даної системи є її незалежність від глобальних навігаційних супутникових систем (ГНСС), що підвищує автономність у бойових умовах та робить її дієвою навіть у разі відсутності GPS.
Ключовим нововведенням є система зовнішнього оптичного наведення TEASER-SIGHT, яка позбавляє потреби в традиційних датчиках самонаведення, знижуючи вагу і вартість ракети. TEASER-SIGHT також може підключатися до різних зовнішніх сенсорів, підвищуючи надійність і універсальність.
Ракета обладнана двоступеневим двигуном, що дозволяє здійснювати стрільбу з закритих позицій, що є критично важливим у міських умовах.
Система TEASER підтримує два режими роботи: наплічний пуск і режим дистанційного запуску. У першому випадку один солдат може використовувати ракету і систему TEASER-SIGHT, досягаючи переваги у високій мобільності. У дистанційному ж режимі ракети можуть бути розгорнуті з пускових установок на транспортних засобах або на місцевості, а управління системою здійснюється через наземну станцію.
"TEASER відповідає на ключову потребу батальйонних тактичних груп, пропонуючи їм автономний, управляємий та економічно доступний летальний потенціал, що не має аналогів за своєю ефективністю", -- підкреслив генеральний директор підрозділу MALAM компанії IAI Джейкоб Галіфат.
Нагадаємо, наприкінці липня компанія Israel Aerospace Industries представила нову крилату ракету класу "повітря-поверхня" під назвою Wind Demon. Її головною перевагою є дешевизна і можливість використання у великих кількостях.