Фінансування за програмою Ukraine Facility почало надходити в Україну – bigmir)net.
Парламент має ухвалити законопроект, який оновлює процедури звільнення керівників МДА та вводить нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування протягом наступних трьох місяців. Це одна з умов отримання Україною 50 мільярдів євро від Європейського Союзу, перші транші яких уже почали надходити. Однак, консультації з доопрацювання документа все ще продовжуються, і немає остаточної ясності щодо того, які пропозиції будуть враховані.
Також зверніть увагу: Зеленський повідомив, що документ з умовами для справедливого завершення війни незабаром буде завершено.
Цю інформацію озвучила Олена Шуляк, яка очолює комітет Верховної Ради, що займається питаннями місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Вона підкреслила, що серед основних проблем, з якими стикається Комітет і які є суттєвими для місцевих органів влади, знаходиться ухвалення законопроекту №4298, що стосується контролю за законністю рішень ЗМС та функціонування МДА.
Законопроект передбачає такі заходи:
Ознайомтеся також: Який вплив матиме тривалість конфлікту на курс американської валюти.
Шуляк зазначила, що прийняття цього законопроекту є одним із п'яти основних критеріїв у сфері регіональної політики, які Україна повинна виконати для отримання фінансової допомоги від ЄС в рамках програми Ukraine Facility. Вона зазначила, що робота над проектом продовжується, і щодо деяких його аспектів все ще тривають обговорення. Наразі немає фінальної версії документа, в якій би чітко зазначалися прийняті поправки.
"Цей законопроект був створений у 2018 році, і наразі навколо нього ведуться жваві обговорення. Водночас, слід усвідомлювати, що його ухвалення в першому кварталі 2025 року є ключовою умовою для отримання 50 мільярдів євро від Європейського Союзу," – зазначила Шуляк.
Вона також підкреслила, що під час підготовки законопроекту до повторного розгляду він був предметом обговорення на кількох спеціалізованих засіданнях Комітету, і робота над ним продовжиться, оскільки консультаційний процес ще не завершений.
Також зверніть увагу: Конфлікт в Україні: Міжнародний валютний фонд представив песимістичний прогноз для української економіки.
Також Шуляк підкреслила, що Україні слід вирішити ще одну ключову проблему - створення законодавства, яке регулюватиме розподіл повноважень між центральними органами влади та ЗМС у контексті зміни адміністративно-територіального устрою. Проте, наразі цей законопроект ще не розроблений, і парламенту необхідно спільно з урядом працювати над його створенням.
"Невизначеність у формулюваннях щодо розподілу повноважень створює численні труднощі для ЗМС, що, в свою чергу, негативно впливає на мешканців громад. У нас залишилося трохи більше року для розробки та затвердження цього документа, оскільки крайній термін за програмою Ukraine Facility встановлено на перший квартал 2026 року", - зазначила депутатка.
Раніше ми повідомляли, що Національний банк України планує змінити назву розмінних монет з "копійка" на "шаг".