Курська операція: які події розгортаються сьогодні у Суджі


Майже 1300 квадратних кілометрів продовжують утримувати Збройні сили України у Курській області. Водночас російська армія нещадно обстрілює цю територію. Зокрема, скеровують свої КАБи й на місто Суджа, де живуть тисячі людей.

Більше деталей про те, що відбувається сьогодні на Курщині, ви знайдете в наступному сюжеті, створеному на основі інформації від Сухопутних військ Збройних Сил України.

Слава Назаренко, журналіст відділу комунікацій Командування Сухопутних військ Збройних Сил України:

Сьогодні наша знімальна команда перебуває в Суджі. На відміну від початкових днів Курської операції, коли наші війська впевнено зайняли місто, зараз ми спостерігаємо значні руйнування. Російські сили активно обстрілюють цю територію ракетами КАБ.

На безлюдних вулицях стоять будівлі, пошкоджені внаслідок артилерійських обстрілів. Російські війська продовжують обстрілювати власні міста, забираючи життя своїх громадян. Українські військові постійно закликають цивільних осіб до евакуації, проте в місті все ще залишаються численні мешканці.

Честно признаюсь, если я окажусь там, меня будут называть "сепаратистом", будут проявлять ко мне презрение. Лучше уж остаться здесь и как-то справляться с ситуацией.

Для атак по місту ворог застосовує переважно КАБи. Вони прилітають сюди зазвичай вночі. Удень працює артилерія.

Слава Назаренко, журналіст відділу комунікацій Командування Сухопутних військ Збройних Сил України:

Тільки що російські війська вдарили по одній з адміністративних будівель у Суджі.

Оскільки зйомки в місті наразі не є найзручнішими, ми вирушаємо до підрозділів окремої механізованої Степової бригади, що відіграє ключову роль у Курській операції з самого початку її проведення.

Приблизно місяць тому українські сили перейшли кордон поблизу міста Суджа та розпочали свій наступ у глибину російської території.

Артем, військовослужбовець окремої механізованої Степової бригади Збройних Сил України.

На початку нашої операції підрозділи Сухопутних військ, а зокрема і наша бригада, отримали завдання діяти в якості другого ешелону. Це означало, що ми повинні були підтримувати бригади, які здійснювали наступ у першому ешелоні. Проте через тиждень нам було доручено перейти до першого ешелону, що передбачало активні наступальні дії. Основною метою моєї бригади стало захоплення Суджі, а також прилеглих до неї міст і селищ. Ми успішно виконали поставлені завдання.

У перші дні противник перебував у стані шоку, розповідають бійці. На прикордонній території не було жодних укріплень, а замість професійних військових діяли недосвідчені призовники. Це призвело до суттєвого зростання обмінного фонду.

Позивний "Борода", сержант окремої механізованої Степової бригади Сухопутних військ ЗСУ:

Ми прибули, почали розбиратися з нашими запитаннями, і, хлопці, це справжня пітьма. Не можу зрозуміти, як їм вдалося їх ідентифікувати, але тут говорять: "під...русскіє", їх затримали, упакували, забрали зброю і на цьому все.

Перш за все, територію обстежували сапери, які займалися розмінуванням та усуненням мінних перешкод.

Позивний "Фін", сапер окремої механізованої Степової бригади Сухопутних військ ЗСУ:

Якщо ми натрапляли на вибухові бар'єри, ми організовували об'їзди та проходи, а також забезпечували належний стан логістичних маршрутів. Це дозволяло передовим підрозділам мати постійний доступ до комунікацій, логістики, евакуації та інших важливих аспектів.

Проте, чим більше українські військові просувалися вперед, тим сильніше чинив опір противник.

Позивний "Принц", молодший сержант окремої механізованої Степової бригади Сухопутних військ ЗСУ:

5 днєй корочє стріляли, 5 днєй, і на 5 день в 6 утра підняли флаг перед нами, бєлий флаг підняли, їм закинули через "Мавік" радєйку, і один вийшов з радєйкою, ми їх взяли, 13 чєловєк взяли, вони здались на 5-й день, 4 з них були тяжкі "300", а інші просили: "Дай, брате, води, брате, дай сигарет". Ми їх нормально вели, так по-людськи, ніхто їх не трогав.

На даний момент у ряді районів наші підрозділи продовжують просуватися вперед - вони риють окопи та створюють нові позиції.

Артем, військовослужбовець окремої механізованої Степової бригади Збройних Сил України.

На даний момент команда отримала власну ділянку, що дозволяє їй виконувати завдання на тактичному рівні. Це покращення умов сприяє проведенню розвідки та завданню вогневих ударів за допомогою як артилерії, так і безпілотників.

Українські військові також створюють мінні пастки. Вони підкреслюють, що навіть під час наступу важливо не забувати про захист.

Related posts