Квота Європейського Союзу на імпорт російського чавуну вичерпана: обсяг закупівель перевищив один мільйон тонн.


Російський чавун є привабливою сировиною для деяких європейських металургів, оскільки постачальники з РФ пропонують продукцію зі значними знижками, аби зацікавити споживачів. Основний обсяг чавуну російського походження спрямовується до Італії, Латвії та Польщі.

З початком війни європейські металурги в рази скоротили імпорт чавуну з України, хоча наші виробники мають потенціал для покриття дефіциту відповідної сировини на ринку ЄС. Так, у січні-червні 2024 року закупівлі впали 8,5%.

З моменту початку війни в 2022 році Євросоюз активно збільшив імпорт чавуну з Росії. Протягом тривалого періоду санкційні заходи не містили чіткої заборони на імпорт російського чавуну, оскільки в ЄС функціонують підприємства, які традиційно залежать від постачання чавуну та сталевих напівфабрикатів з цієї країни. Щодо слябів, ЄС пом'якшив обмеження і дозволив продовжувати імпорт з Росії, зазначає аналітик GMK Center Андрій Глущенко.

На його думку, існує можливість, що цей випадок можуть використати для скасування обмежень на імпорт чавуну з Росії. Відновлення імпорту чавуну з РФ матиме згубний вплив на українських виробників, які могли б зайняти нішу, що звільнилася від російської продукції.

Нагадаємо, раніше депутати ПАРЄ закликали Європейський Союз також посилити санкції проти металургії РФ, адже попри всі заборони, вона продовжує заробляє мільярди на війну. Шляхом брехні та шантажу Кремлю вдалося продовжити квоти на російські сляби ще на чотири роки, хоча вони мали завершитися у вересні 2024 року. Це дасть РФ змогу імпортувати в ЄС продукції на понад 8 мільярдів євро.

У 12-му пакеті заходів Європейського Союзу було вирішено продовжити дію імпортних квот на російські сляби ще на чотири роки. Загальний обсяг квоти на ввезення цієї продукції з жовтня 2024 року до вересня 2028 року становитиме 8,5 мільйона тонн з детальним розподілом по періодах. Раніше, у жовтні 2022 року, були введені санкції на імпорт слябів в рамках 8-го пакету санкцій.

Тоді було ухвалено рішення, що він може тривати до кінця вересня 2024-го у межах встановлених квот, а з 1 жовтня 2024 року імпорт має припинитися. Однак 12-й пакет санкцій фактично послабив раніше введені обмеження.

Related posts