Львівських братів-депутатів спіймали на неправдивих відомостях у їхніх деклараціях.
Юрій Доскіч (ліворуч) займає посаду депутата Львівської обласної ради, тоді як Остап Доскіч є депутатом Львівської міської ради.
НАЗК виявило неточності та ознаки можливого незаконного збагачення в деклараціях львівських підприємців Юрія та Остапа Доскічів. 54-річний Юрій Доскіч обіймає посаду депутата Львівської обласної ради від партії "Слуга народу", в той час як 50-річний Остап Доскіч представляє Львівську міську раду від "Європейської солідарності".
Під час перевірки декларації Юрія Доскіча за 2021 рік НАЗК виявило невідповідності на суму понад 15 мільйонів гривень. Зокрема, депутат не задекларував п'ять земельних ділянок, що знаходяться у Малехові, Зубрі та селі Полтва Золочівського району, які є власністю його та його дружини.
Він також вказав на недостовірну інформацію про ціну чотирьох квартир у Львові, будинку в Малехові та ще п'яти земельних ділянок, розташованих у тому ж селі.
Юрій Доскіч не відобразив у своїй декларації приблизно 600 тисяч гривень доходів, отриманих у вигляді відсотків в "Ощадбанку", а також більше 14 тисяч гривень в "ОТП Банку".
Виявилося, що Юрій Доскіч надав неточні дані про свою зарплату у компанії "Гал-Кат". Згідно з його інформацією, він отримав близько 2,4 млн грн, проте насправді йому було виплачено понад 2,6 млн грн.
Крім цього, парламентарій не відобразив фінансовий вклад у розмірі понад 3,6 млн грн, який він надав ТОВ "Виробниче підприємство "Укркабель" у формі безвідсоткової позики.
За висновком НАЗК, у діях Юрія Доскіча встановлено ознаки порушення, за яке передбачена кримінальна відповідальність за ч. 2 ст. 366-2 (декларування недостовірної інформації).
У декларації його брата, Остапа Доскіча, який є депутатом Львівської міської ради, було виявлено неточності за 2021 рік на загальну суму 194 тисячі гривень. Зокрема, він надав неправдиву інформацію про вартість своєї квартири у Львові.
У діях Остапа Доскіча виявлено елементи незаконного збагачення згідно зі статтею 368-5 Кримінального кодексу України. Депутат зазначив, що став власником 50% акцій ТОВ "Тібет" та ПП "Львівметалпласт". Загальна вартість цих корпоративних прав перевищує 11 мільйонів гривень. Під час перевірки було встановлено, що доходи родини Остапа Доскіча, які могли б бути використані для придбання вказаних активів, становили близько 2,4 мільйона гривень, що створює різницю понад 8 мільйонів гривень.
У цьому контексті НАЗК висловило сумніви щодо того, що Остап Доскіч зміг продати двокімнатну квартиру в Львові площею 77 квадратних метрів доцентці Львівської політехніки за 8,3 мільйони гривень. На думку НАЗК, угода купівлі-продажу квартири була укладена за завищеною вартістю, щоб пояснити джерела коштів, використаних для придбання корпоративних прав на частки зазначених компаній.
Брати Юрій та Остап Доскічі володіють кількома компаніями, які спеціалізуються на виробництві кабелів та торгівлі металевими виробами, серед яких "Гал-Кат", "Гал-Транс", "Галицька кабельна компанія" та "Львівметапласт" і багато інших.