Малюк: згідно з інформацією Служби безпеки України, з початку року було висунуто обвинувачення проти 64 працівників МСЕК.


З початку 2024 року Служба безпеки України висунула підозри 64 чиновникам медико-соціальної експертизи (МСЕК). Цю інформацію оприлюднила пресслужба відомства, посилаючись на слова голови СБУ Василя Малюка.

Згідно з інформацією Служби безпеки України, дев'ять осіб вже отримали вироки. Крім того, за пропозицією цього органу було анульовано 4106 висновків про надання інвалідності, які були оформлені на основі підроблених документів.

"Служба безпеки системно протидіє загрозам державній безпеці, зокрема тим, які шкодять обороноздатності країни. В тому числі - активно відпрацьовує факти зловживань у системі МСЕК, які вкрай негативно впливають на мобілізаційні процеси", - заявив Малюк.

Служба безпеки України повідомляє про розкриття та ліквідацію діяльності восьми організованих злочинних груп, до складу яких входили члени МСЕК, в кількох регіонах країни.

Досліджуйте також: Служба безпеки України виявила у голови Миколаївської обласної медико-соціальної експертної комісії понад 450 тисяч доларів, а у її сина – паспорт громадянина Росії.

Зокрема, у Харківській, Рівненській, Закарпатській областях, а також у Миколаєві зафіксовано ряд випадків злочинної активності.

Станом на сьогодні тривають перевірки приблизно 2,4 тисячі державних службовців, у зв'язку з можливим незаконним оформленням інвалідності, повідомляє пресслужба.

Напередодні президент Володимир Зеленський оголосив про план проведення засідання Ради національної безпеки та оборони, яке буде зосереджене на діяльності медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

Обговорюючи поточну ситуацію, він підкреслив "цynізм осіб, зокрема прокурорів, які використали свої контакти в МСЕК для отримання підроблених інвалідностей". У той же час президент висловив сподівання на оперативні дії з боку правоохоронних органів, включаючи Офіс генерального прокурора.

Читайте також: Андрій Костін оголосив про своє рішення залишити пост генерального прокурора - Офіс Генерального прокурора.

5 жовтня правоохоронні органи затримали керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) та висунули їй обвинувачення в незаконному збагаченні. Пізніше суд ухвалив рішення про взяття підозрюваної під варту, встановивши можливість звільнення під заставу в розмірі 500 мільйонів гривень.

За інформацією, розміщеною на веб-ресурсі Хмельницької обласної ради, Медико-соціальна експертна комісія регіону знаходиться під керівництвом Тетяни Крупи – депутатки міської ради, що представляє фракцію "Слуга народу". На даний момент від неї не надходило жодних публічних висловлювань з приводу цієї справи.

Проте адвокат Анжеліка Моісєєва у своїй заяві для "Українських новин" повідомила, що подала апеляцію на рішення суду першої інстанції. Вона зазначила, що ухвала про утримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 500 мільйонів гривень суперечить "принципам пропорційності та справедливості", які закріплені в національному законодавстві та міжнародних правових нормах, оскільки вина Тетяни Крупи ще не була доведена.

Related posts