Медичні фахівці поділилися п'ятьма рекомендаціями для запобігання головному болю.


Докладніше про те, як попередити головний біль, щоб не довелось приймати ліки, можна дізнатись, - в матеріалі РБК-Україна.

Не рідко стається таке, що при відчутті головного болю, це не сприймається як серйозний розлад. Однак головні болі є одними з найбільш поширених розладів нервової системи.

Згідно з даними медичних експертів, приблизно 50% дорослого населення зіткнулися з головним болем хоча б раз за останній рік.

Зауважимо, що найпоширенішим є головний біль напруги.

Про епізодичні напади такого болю повідомляють до 70 % людей. Його механізм може бути пов'язаний зі стресом або скелетно-м'язовими проблемами шиї.

Одночасно медики визначають ще кілька категорій первинного головного болю.

Фото: види головного болю (instagram.com/progress__platform)

Чим вони різняться та про що свідчать:

"Здійснення самоаналізу сприятиме виявленню природи болю, що значно спростить процес діагностики під час консультації з лікарем," - зазначили експерти медичного онлайн-центру.

Медичні фахівці відзначили, що низький рівень звернень за медичною допомогою свідчить про те, що багато осіб, які потерпають від головного болю, не мають інформації про можливі ефективні методи лікування. Вони оцінюють, що близько 50 % людей, які страждають від цього симптому, вдаються до самолікування.

Незважаючи на свою назву, ця патологія не завжди асоціюється з розумовим або фізичним перевантаженням. Причинами її виникнення можуть бути також:

Неправильна посадка, порушення постави, сидяча робота призводять до спазмів судин, що викликає тривалі головні болі напруги, якщо ж пацієнт перебуває в незручній позі (наприклад, при роботі з дрібними деталями) і діяльність супроводжується напругою очей, болі часто посилюються.

Тривалий вживання медикаментів, снодійних засобів та алкоголю може негативно впливати на загальний стан здоров'я. Деякі групи пацієнтів помічають появу головних болів у зв’язку зі змінами погоди, сильним вітром, спекотними днями або перебуванням у задушливих приміщеннях.

Ведіть щоденник, щоби визначити, що саме викликає у вас головний біль, та уникнути його. Записуйте детальну інформацію щоразу як у вас болить голова, наприклад, коли біль почався, чим ви в той час займалися і як довго він тривав.

У середньому дорослій людині потрібно від семи до восьми годин сну на добу. Краще лягати спати і прокидатися в один і той же час щодня. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо у вас є порушення сну, наприклад, хропіння.

Відсутність їжі викликає больові відчуття через зниження рівня цукру в крові та напруження м'язів. Слідкуйте за тим, щоб вживати корисні продукти приблизно в один і той самий час кожного дня. Якщо ви маєте зайву вагу, розгляньте можливість зниження маси тіла.

Навіть легке зневоднення може викликати проблеми. Обмежте вживання алкогольних напоїв і з вмістом кофеїну, оскільки вони можуть зневоднювати.

Регулярна помірна фізична активність може поліпшити ваш загальний стан, знизити стрес і позбавити від головного болю. Виберіть заняття, які вам подобаються, наприклад, ходьбу, плавання або їзду на велосипеді. Щоб уникнути травм, починайте поступово.

Стрес - частий тригер хронічного головного болю. Будьте організовані. Спростіть свій графік. Плануйте заздалегідь. Залишайтеся позитивними. Спробуйте методи зняття стресу, як йога або медитація.

Хоча деякі препарати для зняття головного болю містять кофеїн, оскільки він може допомогти зменшити біль, варто зазначити, що в деяких випадках він може також посилювати дискомфорт. Рекомендується зменшити споживання кофеїну або повністю виключити його з харчування.

Нікотин, запах сигаретного диму й пасивне куріння - усе це тригери мігрені і кластерного головного болю. Кожна година, день, місяць та рік без сигарет - крок до покращення здоров'я.

Оскільки він здатен викликати у вас головний біль як в буквальному, так і в переносному значенні. Нагадуємо, що жодна кількість алкоголю не є абсолютно безпечною.

Related posts