Миколаївська обласна військова адміністрація підписала угоду на зведення укриття вартістю 34 мільйони гривень з компанією, яка має судові позови через неналежне виконання раніше взятих на себе зобов'язань.


Миколаївська обласна військова адміністрація уклала договір на будівництво укриття у Нечаянському ліцеї на суму 33,8 мільйона гривень з будівельною компанією "Інтербуд", що має судові претензії через неякісне виконання та завищення обсягів робіт.

Необхідна інформація розміщена на порталі ProZorro.

Як повідомляли раніше "МикВісті", департамент архітектури та містобудування Миколаївської обласної адміністрації оголосив конкурс на зведення протирадіаційного укриття для ліцею в селищі Нечаяне, оцінивши проект у 34,5 мільйона гривень. Проведення торгів заплановано на 25 жовтня 2024 року.

31 жовтня в системі публічних закупівель з'явилася інформація про укладення договору з компанією "Інтербуд" на суму 33,8 мільйона гривень. Цю угоду підписали без проведення відкритих торгів, оскільки "Інтербуд" виявилася єдиним учасником, що надав пропозицію.

Згідно з інформацією аналітичної платформи YouControl, будівельна компанія "Інтербуд" була заснована у 2016 році в Миколаєві засновниками Михайлом Мазуром і Вадимом Драпезо. Протягом свого існування компанія отримала державні контракти на загальну суму 415,6 мільйона гривень. Зокрема, у 2024 році вона виграла вісім тендерів, що склали 95,7 мільйона гривень.

Варто зазначити, що за період свого існування будівельна компанія "Інтербуд" опинилася учасником дев'яти судових процесів. Як з'ясувалося, з 2018 року прокуратура Миколаївської області через суд вимагає від компанії понад 900 тисяч гривень у зв'язку з завданими збитками. Цю інформацію можна знайти в єдиному державному реєстрі судових рішень. Судові справи пов'язані з виконанням двох контрактів, зокрема, ремонту Казанківської багатопрофільної лікарні. За даними розслідування, підрядник неякісно виконав свої зобов'язання та завищив обсяги виконаних робіт.

Відповідно до інформації, наданої платформою YouControl, мова йде про тендер на модернізацію лікувальних корпусів №1 і №2 Казанківської центральної районної лікарні, що передбачає впровадження енергоефективних рішень на загальну суму 4,1 мільйона гривень. Договір між підрядником і лікарнею був підписаний у вересні 2018 року.

Крім того, виявилося, що в 2021 році Михайло Мазур був звинувачений у розтраті державних фінансів, внаслідок чого постраждала Казанківська лікарня. Проте в червні 2022 року справа була закрита у зв'язку з завершенням терміну досудового розслідування, незважаючи на спроби прокуратури оскаржити це рішення в судовому порядку.

Варто підкреслити, що відповідно до тендерної документації, компанія зобов'язана завершити роботи з будівництва укриття в Нечаянському ліцеї до 31 грудня поточного року.

Нагадуємо, що у 2024 році Миколаївська область потрапила до п’ятірки регіонів з найвищими результатами у сфері підготовки та модернізації укриттів.

Лише 7% укриттів у Миколаєві відкриті для населення. Проте існує серйозна проблема з їх доступністю — багатьом укриттям бракує пандусів або плавних спусків. У квітні 2024 року мешканці Миколаєва не змогли потрапити до укриття на території дитячого містечка "Казка" під час повітряної тривоги, оскільки воно було закрите. У зв'язку з цим адміністрація дитячого містечка ініціювала внутрішнє розслідування.

Це не перша ситуація з зачиненими під час повітряної тривоги укриттями у Миколаєві. Зачиненими також виявилися укриття у мікрорайоні Матвіївка, у Центральному районі міста та у парку "Юність"під час ударів по Миколаєву 17 березня. Після цих випадків мер Миколаєва Олександр Сєнкевич закликав мешканців викликати поліцію, якщо укриття або сховище під час повітряної тривоги буде зачинене на замок.

Миколаїв виявився серед регіонів з найгіршими умовами для укриттів. Після проведення перевірки сховищ по всій Україні, РНБО визнало незадовільним стан підготовки укриттів у кількох областях і містах, зокрема й у Миколаєві. У зв'язку з цим, міський голова ухвалив рішення звільнити начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Олександра Герасименю. Також перший заступник мера Віталій Луков отримав догану.

Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомив, що 69% занедбаних укриттів в області знаходяться в Миколаєві. У той же час, близько 47% мешканців міста вважають стан бомбосховищ жахливим або незадовільним.

Ще у травні 2023 року на ремонт та оснащення укриттів з бюджету Миколаєва виділили понад 70 мільйонів гривень. Проте зʼясувалося, що міський бюджет не отримає коштів зі 102 мільйонів гривень, які держава виділили на ремонт укриттів у школах та дитсадках області. А наприкінці серпня 2023 року очільник ОВА Віталій Кім заявив, що незадоволений укриттями у школах регіону.

Ганна Личко, керівник управління освіти Миколаївської міської ради, повідомила, що в місті триває ремонт укриттів у 21 навчальному закладі, в той час як ще 9 знаходяться на стадії планування. Водночас, представники міської ради зазначили, що до завершення 2023 року департамент житлово-комунального господарства має намір оновити 18 найпростіших укриттів.

У жовтні 2023 року "НикВести" повідомляли, що департамент архітектури Миколаївської ОВА впродовж місяця уклав 27 прямих договорів на розробку проєктно-кошторисної документації та проведення капітальних ремонтів закладів бюджетної сфери з фірмою з ТОВ "Архітектурне бюро -- Хвиля 89", яка існує менше ніж півроку та належить члену громадської ради області з питань відновлення. Пізніше Миколаївська ОВА пояснила, що прямі договори на проектування укриттів з цією фірмою дозволили зекономити бюджет.

Ознайомтеся зі статтею "МикВісті" під назвою "Кінець року: хто без змагання отримав контракти на укриття в Миколаєві".

У серпні 2024 року уряд виділив близько 5 мільярдів гривень з державного бюджету на облаштування укриттів у школах восьми регіонів, включаючи Миколаївську область.

Також читайте статтю "МикВісті" "Або дві стіни, або виходь на вулицю". Чому влада Южноукраїнська за понад два роки війни не збудувала для громади жодного укриття?"

Related posts