У Кіровоградській області внаслідок ворожих обстрілів знищено близько 200 гектарів лісових насаджень.
Майже двісті гектарів лісу вигоріло у Кіровоградській області. Це приблизно площа двохсот шістдесяти футбольних полів. За даними місцевої ДСНС, причина половини лісових пожеж російські обстріли. Найбільша така пожежа в регіоні сталась наприкінці серпня. Вогонь знищив понад сто гектарів лісу. Лісничі досі пильнують пошкоджені території, аби уникнути повторного загоряння.
Які результати виникають внаслідок пожеж? Скільки знадобиться часу для відновлення лісових угідь? Звіт Олени Бринзи.
Фахівець Крилівського лісництва, розташованого в Кіровоградській області, заливає водою територію, де нещодавно спалахнула велика пожежа. Оскільки вугілля та тліючі гілки можуть спровокувати нове загоряння, це важливий захід для запобігання подальшим інцидентам.
Геннадій Мирошниченко, спеціаліст з охорони та захисту лісу в Чорноліській філії Державного підприємства "Ліси України":
Ведуться роботи з ліквідації залишків вогню, триває процес догорання трав'яного покриву та деревини. Дотушування здійснюється до тих пір, поки не настане стабільна волога погода.
Пожежа в лісі стала наслідком дій російських ворожих дронів. На цих зображеннях можна побачити уламки, які стали причиною спалаху в лісовій місцевості.
Вогонь був приборканий рятувальниками у співпраці з лісничими. Його вдалося локалізувати протягом доби, але повне гасіння тривало ще чотири дні. Ситуацію ускладнювала відсутність доріг і стежок, що вели до місця загоряння.
Геннадій Мирошниченко, спеціаліст з охорони та захисту лісу в Чорноліській філії Державного підприємства "Ліси України":
Ця пожежа стала однією з наймасштабніших за останнє десятиліття, спровокованою військовою агресією з боку Росії. На жаль, її наслідки вражають — охоплено територію площею 110 гектарів.
Вогонь спустошив ліс, залишивши після себе лише згарище. Тепер на цьому місці панує чорна земля та згорілі стовбури дерев.
Ярослав Літвіненко, лісничий Крилівського лісництва ДП "Ліси України":
Як ви можете помітити, підстилка пройшла через низову пожежу і тепер виглядає повністю згорілою, залишився лише попіл. Усі мікроорганізми, що мешкали в цьому місці, були знищені вогнем.
Від вогню загинули дерева, вік яких десять-дванадцять років. Які з них виживуть, покаже весна - говорять лісничі.
Геннадій Мирошниченко, спеціаліст з охорони та захисту лісу в Чорноліській філії Державного підприємства "Ліси України":
На жаль, ця маленька село повністю зникло, і шансів на відродження у нього немає. Ця сосна, ймовірно, має близько десяти років. Дивитися на це дуже боляче, оскільки це результат старанної праці лісівників, які займаються відновленням лісів, створенням нових насаджень та їх доглядом. І ось, всього за кілька хвилин все перетворилося на безпросвітний жах.
Ворожі обстріли з боку Росії є основною причиною лісових пожеж у Кіровоградській області. Цього року через уламки дронів і ракет сталося майже два десятки випадків загорянь, які призвели до утворення великих вогневих осередків.
Олег Яценко, керівник лісового господарства Чорноліської філії державного підприємства "Ліси України":
Цього року половина усіх зареєстрованих пожеж стала наслідком російської агресії та ворожих обстрілів. Вогонь охопив територію лісів площею 186 гектарів, що належать до філії.
Пожежі, що виникають через обстріли окупантів, найскладніше локалізовувати. Адже загоряння відбуваються у важкодоступних місцях лісу й одразу в кількох місцях.
Олег Яценко, керівник лісового господарства Чорноліської філії державного підприємства "Ліси України":
Розсіювання уламків від ворожих об'єктів досягає понад 500 метрів, що призводить до виникнення кількох вогнищ. На цій території було зафіксовано одразу п’ять потужних осередків, які переросли у пожежу, охоплюючи молоді насадження, що ускладнило їх ліквідацію. У цьому районі також сталося падіння ракетних уламків у центрі лісового масиву, де відсутні спеціальні дороги для проїзду техніки.
Лісничі стверджують, що для відновлення екосистеми після подібних пожеж знадобиться не менше двох років. А для того, щоб виростити нові дерева, знадобляться десятиліття.