У Закарпатті в навчальних закладах розпочали діяльність інспектори служби безпеки освіти.


Профілактика надзвичайних ситуацій, забезпечення контролю доступу, співпраця з усіма учасниками навчального процесу, а також особисте реагування на правопорушення - це лише деякі з обов'язків, які виконують інспектори служби освітньої безпеки в школах. Наразі на Закарпатті працюють 24 спеціалісти, з яких 9 перебувають в Ужгороді. Мар'яна Мартин мала можливість спостерігати за їхньою діяльністю.

Мар'яна Топольницька, інспектор освітньої безпеки в Управлінні патрульної поліції Закарпатської області:

Робочий мій день, згідно з моїми посадовими інструкціями, починається з обходу території. Стараюся оглянути цю територію. У випадку наявності якихось підозрілих речей - зреагувати на них.

На роботу в Ужгородський науковий ліцей Мар'яна Топольницька приходить одна з перших. Після обстеження території, іде до головного входу в навчальний заклад, для забезпечення пропускного режиму.

Мар'яна Топольницька - фахівець з освітньої безпеки в Управлінні патрульної поліції Закарпатської області.

Наше основне завдання полягає в тому, щоб забезпечити доступ лише для учасників освітнього процесу, не допускаючи сторонніх осіб. Ми уважно реагуємо на ситуації та стежимо за наявністю заборонених предметів.

Мар'яна має дев'ятирічний досвід роботи в патрульній поліції Ужгорода. Нещодавно вона виконувала обов'язки патрульного, обходячи вулиці міста.

Найбільше нам доводиться мати справу з якимись конфліктами.

Влітку пройшла перепідготовку і в новому навчальному році приступила до виконання обов'язків інспектора освітньої безпеки в ліцеї. Має і свій кабінет, там готується до уроків, на посаді проводить і просвітницьку роботу зі школярами.

Мар'яна Топольницька, інспектор освітньої безпеки в Управлінні патрульної поліції Закарпатської області:

Ось мій робочий простір. Саме тут я займаюся підготовкою до інтерактивних подій та різноманітних активностей. Сьогодні я відзначила для себе, що ми будемо обговорювати тему кібербулінгу.

Заняття відбуваються під час виховних годин, що проходять після завершення основних уроків. За два тижні роботи вже розглянули теми, пов'язані з протидією булінгу, шахрайству та безпечному користуванню інтернетом. У ліцеї навчається більше п'ятисотень учнів, серед яких є і ті, хто прибув з різних регіонів. Для таких учнів в навчальному закладі облаштовано гуртожиток. За словами представників школи, обсяг роботи для поліціянтки значний.

Діана Кепич обіймає посаду заступника директора з виховної роботи в Ужгородському науковому ліцеї, який підпорядковується Закарпатській обласній раді.

Стосовно людини у формі - це справді позитивно для навчального закладу, оскільки таке оформлення змінює сприйняття і сприяє дисциплінації як учнів, так і педагогів та їхніх батьків.

Учні ліцею з радістю сприймають нову співробітницю навчального закладу. Батьки учнів Ужгорода також підтримують цю ініціативу.

Мар'яна Сурма, мешканка міста Ужгород:

Це добре, тому що зараз ми живемо в такий нестабільний час, тобто якась додаткова, так би мовити, охорона. Якщо люди будуть пояснювати дітям правила безпеки - це тільки плюс.

Проєкт реалізується за підтримки Міністерства освіти й науки, внутрішніх справ та Національної поліції. З початком навчального року в Закарпатській області приступили до роботи в школах 24 інспектори "Служби освітньої безпеки".

Мар'яна Галатиба, керівник відділу освітньої безпеки Управління патрульної поліції в Закарпатській області:

Інспектор "Служби освітньої безпеки" призначений для конкретної школи і протягом робочого часу перебуває саме там. Його обов'язки включають правоохоронну діяльність, наставництво та освітню роботу. Основною метою його діяльності є запобігання правопорушенням.

Головна місія офіцерів полягає в забезпеченні безпеки дітей у навчальних закладах під час повномасштабного конфлікту. Наразі вони здійснюють свою діяльність у найбільших школах регіону. До завершення навчального року в Закарпатті планується запровадження нової професії ще в п’ятдесяти чотирьох освітніх установах.

Related posts