Національний банк ухвалив Основні принципи грошово-кредитної політики на середньострокову перспективу.
Монетарна політика спрямовуватиметься на приведення інфляції до цілі 5% у найближчі роки/Фото: pexels
Цей документ окреслює мету, завдання та основні принципи монетарної політики в умовах повномасштабної війни та протягом певного етапу відновлення після конфлікту. Він також синхронізується з попередньою редакцією Основних засад і чинною Стратегією пом'якшення валютних обмежень, а також враховує положення меморандуму з Міжнародним валютним фондом.
Особливості
Перший принцип полягає в тому, що Національний банк України продовжить реалізацію режиму гнучкого інфляційного таргетування з метою забезпечення стабільності цін. У рамках цього підходу монетарна політика НБУ орієнтована на досягнення інфляційної мети у 5% протягом трирічного періоду.
Визначаючи період часу, протягом якого інфляція має повернутися до цілі, НБУ враховуватиме необхідність між підтриманням відновлення економіки та збереженням контролю за інфляційними очікуваннями.
Другий принцип - щоб забезпечити цінову стабільність, НБУ використовуватиме узгоджену комбінацію інструментів процентної і валютно-курсової політики, валютних обмежень та інших інструментів. Нацбанк сприятиме збереженню реальних процентних ставок за строковими гривневими інструментами, зокрема депозитами, на достатньо високому рівні, щоб забезпечити захист гривневих доходів населення від інфляції.
Триває робота над вдосконаленням ефективності каналів монетарної трансмісії з метою зміцнення функцій облікової ставки як засобу монетарної політики.
Національний банк України продовжить дотримуватись принципів управлінської гнучкості в обмінному курсі. Одним з ключових завдань залишиться підтримка стабільної та контрольованої ситуації на валютному ринку, а також забезпечення двосторонніх коливань курсу. Робота над пом'якшенням валютних обмежень буде продовжена відповідно до визначеної Стратегії.
Третій принцип полягає в тому, що Національний банк України активно працюватиме над сприянням відновленню економіки та підтримці урядової економічної політики, зокрема через розширення можливостей кредитування.
Основним внеском Національного банку України у процес відновлення залишиться забезпечення монетарної стабільності та зменшення економічної невизначеності. Додатково, значну роль відіграватиме затверджена стратегія розвитку кредитування.
Національний банк України та уряд планують підтримувати активну співпрацю, щоб стимулювати залучення іноземних інвестицій, реалізацію реформ в Україні та посилення санкційного тиску на російську федерацію.
Раніше ми повідомляли, що активи екс-заступника міністра оборони Російської Федерації були передані в управління АРМА.