Наче воднева вибухівка. Телескоп Hubble зафіксував вулкан яскравого газу в сузір'ї Водолія — зображення.
Космічний телескоп Hubble зафіксував унікальний знімок двох близько розташованих зірок — білого карлика та червоного гіганта, що існують у незвичайному симбіозі.
R Водолія добре вивчена кількома космічними та наземними телескопами. Hubble почав спостерігати за нею невдовзі після запуску на орбіту в 1990 році. Ця зоряна система знаходиться приблизно в 710 світлових роках від Землі - в сузір'ї Водолія. Вона належить до симбіотичного класу. У цій системі білий карлик наближається до червоного гіганта уздовж усієї орбіти, викидаючи матеріал на його поверхню, і час від часу вибухаючи, як гігантська воднева бомба.
Цей вибух вивільняє в космічний простір спіральні потоки газу, що нагадують гейзери та світяться. У складі деяких з цих потоків присутні важкі елементи, такі як вуглець, азот та кисень, які є ключовими складовими для формування планет, подібних до нашої, та для життя в його нинішньому вигляді.
Викинутий матеріал мчить у космічному просторі зі швидкістю, що перевищує 1,6 мільйона кілометрів на годину. Цього темпу цілком вистачить, щоб подолати відстань від Землі до Місяця всього за 15 хвилин.
"Це яскраво демонструє, як Всесвіт перерозподіляє продукти ядерної енергії, які утворюються глибоко всередині зірок", -- каже команда Hubble.